İşte böyle kazanılmaz!

0
12

Şu Küçük Kaymaklı’nın düştüğü hal gerçekten içler acısı. O kadar para, emek, zaman ve takım tel tel dökülüyor. Disiplin de elden gitmiş. İnanç zaten kalmamış. Bitmiş takım, bitirilmiş. Bir takım ancak bu kadar başarısız yönetilir. Verilen paralara, o iş adamlarının harcadıkları zamana yazık. Takımı holding gibi yönetmeye devam ettikleri sürece gelecek yılda da bir şey olmaz. Yine ve belki de son kez yazmış olayım bunu…
Dün takımda bir da teknik yönetim beceriksizliği vardı. Yazı karakterim değildir asla bir takımı taktik yönden eleştirmek. Çünkü kimse bir takımı, teknik heyetinden daha iyi tanıyamaz. Ama bazı şeylerin hata olduğunu anlamak için de o takımın teknik direktörü olmak gerekmez.
Mesela ben Çetinkaya’nın teknik direktörü olsam, Kaymaklı’dan kimlerin durdurulmasını isterdim. Önce Gabira. Sonra forvet oyuncusu. E tabi bir de yabancısı Debola. Derviş’e de boş oyun alanı bırakılmaması direktifi verirdim oyuncularıma. İşte bunların tümünü Kaymaklı teknik heyeti yaptı.
Nasıl mı? Takım 1-0 yenik. Gol arıyor ama gol pozisyonu üretemiyor. Gerginlik yatıştırılmadığı gibi tırmanıyor ve futbol oynama yerine rakiple uğraşıyor futbolcular. Sarı kartı olan Çağrı gözü kapalı rakibine dalıyor, ikinci sarıdan kırmızı Kaymaklı 10 kişi. 10 kişi kalmasına rağmen kesin gol bulması gereken Kaymaklı’da Gabira 61’de oyundan alınıyor. Çetinkaya teknik heyeti uğraşmadan Kaymaklı işi kolaylaştırmaya devam ediyor. Takım halen gol pozisyonu üretemiyor ve bu kez forvetten Yasin Kansu alınıp sağ kanat oyuncusu oyuna alınıyor. 10 dakika geçiyor bu kez topu ileriye taşımaya çalışan Derviş kenara alınınca Turan Altay kenara çekilip oturuyor. Derken Debola da orta sahaya çekilince Turan hoca gizli gizli sigarayı da yakıyor.
İşte böyle bir ortamda Çetinkaya, Kaymaklı karşısında 1-0 kazanarak şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı. Haaa, Kaymaklı’da Gabira, Derviş veya Yasin çok mu iyiydi. Verdiğimiz yıldızlardan bunun cevabını görebilirsiniz, ama sahada daha iyileri olmayınca bu sadece rakibi rahatlatmaktır. Çetinkaya dün iyi değildi. Ama tecrübeleri ile Kaymaklı’yı yendiler. Hem sinir ettirdiler, hem kendi kendilerine faul aldırttılar hem de beleş faulden buldukları golle şampiyonluğa 3 puan daha yaklaştılar.
Kaymaklılılar hakem Mehmet Malek’e ateş püskürmeye devam edecektir bir süre daha ve bence çok da haksız değiller ama kendi futbolcuları da en az Malek kadar hatalar yaptılar bunu da unutmasınlar.