En Üst

30 Nisan 2017

İşte Avrupa’nın yeni Abromovic’i

İşte Avrupa’nın yeni Abromovic’i
Haber İçi Üst

Avrupa’nın yeni Roman Abromovic’i olarak gösterilen Rıbolovlev takımı Monaco’nun birinci lige çıkmasıyla yeni oyunculara milyonlar harcayarak basının dikkatini üzerine çekti. Rıbolovlev, Porto takımından James Rodriguez için 45 milyon Euro ve Joao Moutinho’ya 25 milyon Euro öderken, Atletico Madrid takımındaki Radamel Falcao için ise 60 milyon Euro ödediği iddia ediliyor.

İddialı takım oluşturmak için parasını acımayan Rus işadamı için yeni Roman Abramovic yakıştırması yapılıyor. Bilindiği gibi Chelsea’nin sahibi Roman Abramovic takımını devraldığında ses getiren transferler için bol miktarda para harcamıştı. Büyük başarılar hedeflediği düşünülen Rıbolovlev’in ilerleyen günlerde yine pahalı transferler ile gündeme gelmesi bekleniyor.

Rıbolovlev hem hapis yattı hem suikasta uğradı

Rusya’nın Perm kentinde 1966 yılında dünya gelen Dmitriy Rıbolovlev hekim olarak mesleğe başladı. Babası ile alternatif tıp üzerine tedavi yöntemi geliştiren Rıbolovlev kriz döneminde büyük şirketlerin personellerine her türlü ürün karşılığında sağlık hizmeti verdi. Elde edilen ürünleri karlı fiyata satarak büyük gelirler elde etti. Serveti 1 milyon dolara ulaşınca Rıbolovlev Moskova’ya gelerek üniversite okudu ve borsaya atıldı. Servetini giderek katlayan Rıbolovlev 1994 yılında banka kurarak, yine o dönemde özelleştirme çalışmaları sırasında önemli şirketlerin senetlerini satın aldı. Bir yıl sonra gübre işine giren Rus işadamı, 2011 yılında da futbola el attı.

Rıbolovlev 29 yaşında adam öldürtme suçundan gözaltına alınmış, 9 ay gözaltında tutulduktan sonra suçlaması kaldırılmış ve serbest bırakılmıştı. Bu dönemde birkaç kez suikasta maruz kalan zengin işadamı Rusya’dan ayrılarak İsviçre’deki 232 milyon dolarlık malikanesinde hayatını sürdürüyor.

117 milyon dolara Yunan Skorpios Adası’nı satın alan Rıbolovlev, daha önce kızı için ABD’de 68 milyon dolara aldığı daire ile de gündeme gelmişti.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King