İstanbul’da kan donduran görüntüler!

17 Haziran 2013 Pazartesi | 08:39
Kıbrıs Town Houses

Bu sırada binada CHP milletvekilleri Melda Onur ve Binnaz Toprak durumu ilgililere iletti. Dışarıda arbede yaşanırken bir televizyon kanalındaki yayına katılan Binnaz Toprak, “Buraya gaz yiyen insanlar da sığındı. 35-40 kişilik bir AKP’li olduğu söylenen grup binaya saldırıyor diye. Bunun üzerine parti binamızdaki insanlar indi. Gelen grup kaçtı. Haluk Koç’un İçişleri Bakanı’nı araması üzerine CHP İl Binası’nı korumak üzere polis ekibi gönderileceğini söyledi” dedi.

Gezi Parkı eylemlerinin başladığı ilk günlerde İzmir Alsancak’ta ortaya çıkan sivil giyimli eli sopalı kişiler polislerle birlikte eylemcilere müdahale etmiş, bu kişilerin sivil polis oldukları ortaya çıkmıştı.

CHP Şişhane'ye saldırı

Şişhane'de bulunan CHP İl Binası bir grubun taşlı saldırısına uğradı. Binanın camları kırıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Şişhane’de bulunan İstanbul İl Merkezi bu akşam saat 20.55’te saldırıya uğradı. İl Binası önüne gelen eli sopalı ve taşlı saldırganlar, CHP İstanbul İl Binası’na girmek istedi. İl Binası’ndaki CHP’li gençlerin bina önünde toplanması üzerine binaya giremeyen grup ellerindeki taşlarla il binasının giriş kapısının camlarına saldırdı. Saldırı haberini alan CHP’li yöneticilerin il binasına geldiği haberiyle binaya giremeyen grup ağır küfürler ve hakaretlerin ardından bina önünden ayrılarak Kasımpaşa yönüne doğru kaçtı.

"Polis dışında gruplar var eve dönün"

Taksim'de polisin dışında grupların olduğu belirtenler eylemciler "evine dön" çağrısı yapıyor.

Gezi Parkı ile ilgili haberlerileri yaymak için twitter'da açılan "Gezi Parkı" sayfasından sokaklarda eyleme devam edenlere eve dönün çağrısı yapıldı.

"Gezi Parkı" sayfasından yaptığı açıklama şu şekilde: "Biz Gezi Parkı'nı bize saldıranlara saldırarak almayacağız.Birlik olun lütfen kan dökülmesin.Polis dışında gruplar lütfen dikkat. Herkes evine dönsün lütfen Taksim'den uzaklaşın. Arkadaşlar eve dönün çağrısı yapmamın sebebi, artık işin rengi değişti.  Biz Gezi Parki'ndan vazgeçin demiyouz! Sokaklarda polis dişında gruplar geziyor. Ve bunların elinde sopa, satır, ve benzeri çok kötü malzemeler var. Eğer ki bu gecelik eve dönülmez ise çok çok kötü şeyler olabilir! Ve kan dökülebilir. Bu olaylar sonucu 4 kişi şu ana kadar hayatını kaybetmişti! Bunların sayısı artabilir vebirçok kişi yaralanır veya hayatını kaybedebilir. Biz Gezi Parkı'dan vazgeçmedik! Yine Gezi Parkı bizim olana kadar  eylemler sonuç verene kadar Taksim Dayanışma'sının koyduğu 5 madde kabul edilene kadar devam edecek"