İspanyol ezgileri Mağusa’dan yükseldi

0
19

Dünya yıldızlarını Kıbrıs’a taşımaya devam eden 17. Gazimağusa Kültür ve Sanat Festivali, dün gece  İspanya’nın tüm dünyaya ulaşan en özel seslerinden Luz Casal konseri ile devam etti. Salamis Antik Tiyatro’nun muhteşem atmosferinde gerçekleşen konser dinleyenlerin büyük beğenisini kazandı.
Pedro Almodovar’ın “Yüksek Topuklar” filminin unutulmaz sesi Luz Casal “La Pasion (Tutku)” albümü ile Latin Amerika’nın en güzel şarkılarını hayranları ile buluşturup büyük bir başarıya imza attıktan sonra “Piensa En Mi”, “Gracias A la Vida”, “Historia De Un Amor”, “Amado Mio”, “Entre Mis Recuerdos” ve “18 Anos” gibi ölümsüz hit şarkılarını bir arada toplayarak 30 yıllık kariyerini özetlediği “Un Ramo De Rosas (Bir Gül Demeti)” albümünün dünya turnesi kapsamında Mağusa’ya geldi.
Bu akşam Erkan Erzurumlu
Bu yıl zengin içerikli programıyla Kıbrıslılara kültür-sanatla dolu geceler yaşatan 17. Uluslararası Mağusa Kültür-Sanat Festivali, ülkemizin başarılı müzisyenlerinden Erkan Erzurumlu ve genç yeteneklerden oluşan grubunu konuk ediyor. Jazz, rock, flamenko ve fusion gibi farklı tarzlarda müzik yapabilen Erkan Erzurumlu, grup üyeleri Tolga Erzurumlu, Oytun Ersan, Güner Özalp, Oytun Küskü ve Kasım Eryurt ile birlikte bu akşam saat 21.00’de Salamis Antik Tiyatro’da olacak.