En Üst

27 Nisan 2017

İskele’de okuma bayramı

İskele’de okuma bayramı
Haber İçi Üst

Dünya Çocuk Kitapları Haftası okuma alışkanlığını artırmak ve çocukları en iyi dostları olacak kitaplarla buluşturmak amacı ile her yıl kasım ayının ikinci pazartesi kutlanmaktadır. Kurumun bu hafta dolayısı ile organize ettiği buluşmalarda kitapların yaşamımızda açtığı engin ufuklara dikkat çekilerek çocuklara kitaplar armağan edildi. İskele kent sınırları içerisinde bulunan okul öncesi ve ilköğretim kurumlarında gerçekleştirilen etkinliklere, İskele Belediye Başkanı Halil İbrahim Orun da katılarak çocukların sevincine ortak oldu.


Şehit İlker Karter İlkokulu’nda gerçekleştirilen ilk buluşmada, öğrencilerin hafta dolayısı ile hazırladıkları şiirler okunarak konuşmalar yapıldı.  Sunumlardan sonra söz alan İskele Belediye Başkanı Halil İbrahim Orun böylesine anlamlı ve özel bir etkinlikle çocuklarla buluşmaktan büyük onur duyduğunu belirtti. Kitapların yaşamımızdaki anlamlı dostluğuna dikkat çeken başkan Orun, kitap okuma alışkanlığının kazanılması ile yeni dünyanın kapılarının açılacağına inandığını söyledi.

Hedeflerinin bilgiye kolayca ulaşan, sorgulayan, ufku genişleyen ve kendisini sürekli geliştiren yeni nesiller yaratmak olduğunu vurgulayan başkan Orun, İskele Belediyesi’nin eğitime katkılarının önümüzdeki dönemde de artarak devam edeceğini ifade etti.
Konuşmaların ardından tüm öğrencilere çocuk kitapları armağan edilerek etkinlik diğer okulları kapsayacak şekilde devam ettirildi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King