İskele’de Ceceli rüzgarı “Es”ti

14

İskele Belediyesi tarafından bu yıl 45’incisi düzenlenen “Geleneksel İskele Festivali”nin ikinci gününde sahne alan Mustafa Ceceli seslendirdiği şarkılarla hayranlarını mest etti.
İskele Belediye Açık Hava Kültür Merkezi’nde düzenlenen festivalde sahne alan Mustafa Ceceli konserine hayranları yoğun ilgi gösterdi.
Ceceli, seslendirdiği şarkılarla ve sergilediği sahne performansı ile büyük alkış topladı.
Gecenin sonunda Mustafa Ceceli’ye İskele Belediye Başkanı Halil İbrahim Orun çiçek ve plaket takdim etti. Halil İbrahim Orun, “45 yıllık geçmişe sahip olan festivalimiz, birçok ünlü ses sanatçımıza ev sahipliği yapmıştır. Birçok sanatçımız burada sahne alırken ‘İşte Hendek İşte Deve’ şarkısıyla ün yapmış rahmetli Barış Manço’dan, Ayna’ya birçok sanatçıya ev sahipliği yapmıştır” dedi.
Orun, “Bizlere muhteşem bir gece yaşatan Mustafa Ceceli; şarkısında söylediği gibi “Es”ti. İskele’ye rüzgarıyla salladı” diyerek sözlerini tamamladı. Mustafa Ceceli ise konuşmasında “Kıbrıs Türklerinin ilk festivali olan ve 45 yıllık geçmişe sahip olan festivalde sahne almanın gururunu yaşıyorum” diyerek sözlerini tamamladı. Ünlü sanatçı 1 Temmuz’da Güzelyurt Portakal Festivali’nde de konser verecek.