İskele’de bilardo buluşması

0
39
İskele’de bilardo buluşması

6 Temmuz’da başlayacak Uluslararası Bilardo Turnuvasına KKTC, Türkiye, İran ve İngiltere’den 77 sporcu katılacak

45. Geleneksel İskele Festivali tüm hızıyla devam ediyor.
Birçok kültürel ve sportif etkinliğin yer aldığı KKTC’nin bu en eski festivalinde bu yıl Uluslararası Bilardo Turnuvası bir kez daha nefesleri kesecek.
Bilardo severlerin her yıl dört gözle beklediği bu turnuva 5. kez düzenleniyor.6-7 Temmuz tarihlerinde Sky Venus Beach Otel’de uluslararası nitelikte gerçekleşecek olan turnuvaya İskele Belediyesi, KKBF katkı koyarken Aziz Limasollu, Doğahan Construction, Barış Bobinaj ve 101 Evler Emlak sponsor olarak destek veriyorlar.

4 ülke mücadele edecek

Uluslararası Bilardo Şampiyonası’na KKTC’nin yanı sıra İran, Türkiye İngiltere’den toplam 77 sporcu katılacak.
Başlama vuruşunu İskele Belediye Başkanı Halil Orun’un yapacağı turnuva bu yıl 9 Top disiplininde gerçekleştirilecek. Turnuva ayrıca ülkemizin en yüksek para ödüllü turnuvası olup bu yıl toplamda 4 bin 700 Euro para ödülü dağıtacak.
Bu yıl da turnuvaya katılanlar arasında bilardo sporunun elitleri yer alacak. Geçen yılın İskele Şampiyonu Türkiye şampiyonlarından Selim Sözen unvanını korumaya çalışırken, KKTC’nin bir numarası Berk Mehmetçik, bu yılın sayı kralı Ali Karanfiloğlu, Türkiye şampiyonlarından Onur Yıldırım ve Türkiye’nin bayanlarda en iyi oyuncusu Eylül Kibaroğlu turnuvada şampiyonluğa isteka sallayacaklar.