ISKA Avrupa Başkanı incelemelerde bulundu

0
23
ISKA Avrupa Başkanı incelemelerde bulundu

HAZIRLIK VAR, SES YOK: Tarihi önceden belirlenmiş organizasyon için federasyon kararlı ancak önceden maddi destek garantisi veren devletten henüz ses yok. Taleplerine henüz yanıt gelmediğini dile getiren Judo Hapkido ve Kickboks Federasyonu Başkanı Niyazi Demirel, “Temennimiz istediğimiz katkının yapılmasıdır” dedi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek “2013 ISKA Dünya Kickboks Şampiyonası” için hazırlıklar sürüyor. Tarihi önceden netleştirilmiş organizasyon için ISKA (Uluslararası Kickboks Birliği) Avrupa Başkanı ve organizasyonlardan sorumlu yönetici ülkemizde iki günlük incelemelerde bulundu.
Judo Hapkido ve Kicboks Federasyonu Başkanı Niyazi Demirel, ISKA Avrupa Başkanı Paul Hennessy ve Organizasyonlardan Sorumlu üye Paul Gilmore ile Dünya Şampiyonası’nın detayları için bir araya gelirken 40 dolayında ülkenin gelmesi beklenen organizasyona önceden destek sözü veren devlet kanadından henüz ses yok.

Acapulco’da üçlü toplantı
Ekim sonu Kasım başı gerçekleştirilecek “2013 ISKA Dünya Kickboks Şampiyonası” için daha önce de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunan  Uluslar arası Kickboks Birliği (ISKA) Avrupa Başkanı Paul Hennessy, Organizasyonlardan Sorumlu üye Paul Gilmore ile yeniden ülkeye geldi.
Acapulco Otel’de 29 Ekim’de başlayacak ve 3 Kasım’da sonlanacak Şampiyona’nın müsabakalar yanı sıra konuk ülkelerin konaklama mekanı olarak Acapulco’ya olumlu not veren Henessy, geçtiğimiz Pazartesi geldiği Girne’de iki gün süren incelemelerde bulundu. KKTC Judo Hapkido ve Kickboks Federasyonu Başkanı Niyazi Demirel ve Acapulco Otel yöneticileri ile gerçekleştirilen toplantılara ISKA Avrupa’nın organizasyonlardan Sorumlu ismi Paul Gilmore da katıldı.

Organizasyonun detayları görüşüldü
Judo Hapkido ve Kickboks Federasyonu Başkanı Niyazi Demirel, Hennessy ve Otel yönetimi ile gerçekleştirilen görüşmelerde karşılaşmaların yapılacağı salonda ring ve minder ihtiyaçları gözden geçirildi, aynı zamanda seremoni ile ilgili detaylar ele alındı. Bu arada, organizasyon için minder ve ring ihtiyacına işaret eden başkan Demirel, Dünya Şampiyonası’nın devletten gelecek destekle alakalı konuk heyetlerin gezdirilmesi, ülke tanıtımı, malzeme ve ülke sporcularının kamp, konaklama ve diğer gereksinimleri konusunda beklemede olduklarına vurgu yaptı.

Organizasyon ülkenin önemli kazancı…
“Bu organizasyon gerçekleştirilecek” diyerek Dünya Şampiyonası konusundaki kararlığını dile getiren Judo Hapkido ve Kickboks Federasyonu Başkanı Niyazi Demirel, devlet spor yönetiminden gelecek maddi katkı ile ilgili olarak henüz bir açıklama ve gelişmenin olmadığına işaret ediyor.
40 dolayında ülkenin gelmesi beklenen ancak Avrupa’daki bilet fiyatlarındaki artış nedeniyle sayının daha aşağıya düşeceği endişesini dile getiren Niyazi Demirel, 80 bin liralık talepleri ilgili henüz yanıt alamadıklarını söyledi ve “Temennimiz istediğimiz katkının yapılmasıdır” diye konuştu.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak tanıtım gerekliliğinden bahseden Başkan, “İzolasyonlar her zaman şikayet ettiğimiz bir konu. Buraya gelen sporcular bizi tanıyor, tanıtıyor. Ülkeye bu kadar insan gelecek, hem spor hem tatil yapacak. Bu aynı zamanda ülke turizmine, piyasaya düşecek para açısından her kesime olacak bir katkıdır. Organizasyon bu açıdan çok önemli ve sahip çıkılmalıdır” dedi.