Ironman startı bugün

0
Ironman startı bugün

KKTC’den Ahmet Çelik, Çağan Öztuna, Cem Dağdelen ve Murat Mehrübeoğlu’nun katılacağı Avusturya’daki Ironman yarışının startı bugün sabah 07.00’de verildi. Yarışı bitirmenin başlıca hedef olduğu mücadele dünyanın en zorlu yarışı olarak görülüyor

3.8 kilometre yüzme, 180 kilometre bisiklet ve 42.2 kilometre koşudan oluşan Avusturya’daki yarışa katılacak sporcularımızdan Cem Dağdelen daha önce 6 kez, Murat Mehrübeoğlu ise 4 kez finiş görmüştü. Ahmet Çelik ve Çağan Öztuna da ilk finişi için yarışacak

Ahmet ÖZSOY

Dünyanın en zorlu yarışlarının başında gelen ve Ironman’in Avusturya ayağı bugün sabah start aldı. Ülkemizden 4 sporcunun katıldığı yarış Avusturya’nın Klagenfurt şehrinde gerçekleşmekte.
Parkuru tamamlama süresinin 17 saat olarak belirlendiği yarışta ülkemiz sporcuları Ahmet Çelik, Çağan Öztuna, Cem Dağdelen ve Murat Mehrübeoğlu finişe ulaşmak için mücadele verecek.
Avusturya’da dün sabah son brifinge katılan sporcularımız bugün sabah 07.00’de start almış olacak. Avusturya’da su sıcaklığının 19 derece, hava sıcaklığının 22 derece olduğu öğrenildi.
3.8 kilometre yüzme, 180 kilometre bisiklet ve 42.2 kilometre koşudan oluşan Ironman yarışlarına temel hedef zaman dilimi içerisinde finişi görmek ve Avusturya’da yarışacak sporcularımızdan Cem Dağdelen ile Murat Mehrübeoğlu daha önce bunu başarmışlardı.

Çelik ve Öztuna finiş için koşacak

Ironman’de bugüne kadar 4 sporcu 14 müsabakada 13 kez finişe ulaşırken bu yıl iki sporcu daha bu unvan için ter dökecek.
Avusturya’da Kıbrıs Türk Triatlon Federasyonu Başkanı Ahmet Çelik ve sporculardan Çağan Öztuna ilk kez Ironman unvanı almak için mücadele edecek.
Bugüne kadar yapılan yarışlarda Cem Dağdelen 6 kez, Murat Mehrübeoğlu 4 kez, Cemal Şevket 2 kez, Umut Şen ise 1 kez zorlu yarışmayı bitirme başarısını gösterdi.
Sporcularımızın Ironman macerasında en iyi zaman 10 saat 51.45 dakika ile Cem Dağdelen’e ait.