En Üst

23 Nisan 2017

İnternetten sübyancı avlıyorlar

İnternetten sübyancı avlıyorlar
Haber İçi Üst

ngiltere'de "Letzgo Hunting" isimli grup, internet aracılığıyla sübyancılara savaş açtı. Grup üyeleri internet üzerinden küçük yaştaki kızlara ait gibi görünen sahte hesaplarla, sübyancıları ağlarına düşürüyor.

Bir grup İngiliz anne ve babanın bir araya gelerek oluşturduğu grup, dünya çapında 100 milyondan fazla üyesi olan "badoo" ve "tagged.com" isimli sitelerden, reşit olmayan çocuklarla iletişim kurarak, cinsel içerikli sohbet yapan sübyancıları deşifre etmek için örgütlendi.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberinde, "Letzgo Hunting" grubunun üyesi "Jamie" küçük yaştaki kızların fotoğraflarını kullanarak oluşturdukları hesaplar aracılığıyla 30 erkekle cinsel içerikli konuşmalar yaptıklarını söyledi.

Grup bu yöntemle edindikleri bilgileri, fotoğraf ve videolarla belgeleyerek İngiliz polisine teslim etti. İngiliz polisi, grubun verdiği bilgilerden yola çıkarak, 10 kişiyi gözaltına aldı. İngiliz basını da ilgi gösterince grup bir anda ünlü oldu.

REALITY ŞOVDAN ETKİLENDİLER
Soyadını vermek istemeyen "Jamie" isimle grup üyesi, bir tanıdığının sübyancıların kurbanı olması sonrasında Amerikan televizyonlarında yayınlanan "To Catch A Predator" programından esinlenerek bu grubu oluşturduklarını söyledi. Bahsi geçen televiyon programı, gizli kameralarla suçluları ortaya çıkaran, özellikle pedofili vakalarına eğilen bir reality show.

"Letzgo Hunting" grubu hala 20’ye yakın internet sitesinde 80 tane sahte küçük kız profili açarak sübyancıları deşifre etmeye çalışıyor. Grubun sahte profillerdeki kızlar genellikle 14 yaşında. Kızların öğrenci oldukları imajını güçlendirmek için profilleri aktif kullanmıyorlar.

GRUBA ELEŞTİRİLER VAR
Bir grup İngiliz anne ve babanın bir araya gelerek oluşturduğu sivil insiyatif, "polis", "savcı" ve "hakim" rolünü oynamakla suçlanıyor. Grubu eleştirenler, bu sistemle masum insanların da kolaylıkla kurban olabileceğini belirtiyor.

'TANRININ SANA YOLLADIĞI CEZAYIM'
"Letzgo Hunting" isimli grubun misyonlarını anlattıları video da tartışma konusu oldu. Grubun lideri, sübyancılara video aracılığıyla şu sözlerle sesleniyor: “Ben tanrının sana yolladığı cezayım. Sen çok büyük günahlar işlemeseydin, tanrı sana benim gibi bir ceza göndermezdi.”

Grup üyeleri sistemlerinin güvenilir olduğunu ve masum birini suçlamak hatasına düşmeyeceklerini iddia ediyor.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King