En Üst

01 Mayıs 2017

İngilizlere geri dönüş bileti

İngilizlere geri dönüş bileti
Haber İçi Üst

İngiltere hükümetinin,  şartların gerektirmesi halinde Güney Kıbrıs’ta yaşayan İngilizlerin derhal ülkeye geri dönüşleriyle ilgili gizli bir plan yaptığı haber verildi.

Haravgi “İngilizlerin Gizli Geri Dönüş Planı” başlığıyla yansıttığı ve İngiliz “Mail” gazetesinin pazar sayısını kaynak gösterdiği haberinde İngiltere hükümetine yakın kaynakları işaret ederek; “Kıbrıs’taki kriz kontrol dışına çıkarsa Londra, Kıbrıs’ta sakin İngilizlere, ülkelerine geri dönüş bileti sağlayacağını” yazdığını kaydetti.

İhtiyaç duyanların İngiliz üslerinde görev yapan İngiliz askerler tarafından havaalanına taşınması öngörüsü de bulunduğunu belirten gazete devamla şunları yazdı:

“Kıbrıs’ta toplam 60 bin İngiliz yaşadığı, İngiliz üslerinde 3 bin askeri personel ve aileleri bulunduğu tahmin ediliyor. Hükümet yetkilileri planın detaylarını tartışmayı reddetti ancak gazetenin (Mail) kaynağı Londra’nın, bu plana ihtiyaç duyulmayacağından emin olduğunu söyledi. Aynı kaynak ‘Ancak her durumda, nerede olurlarsa olsunlar İngiliz vatandaşlarına yardıma hazır olmamız gerektiği aşikârdır’ dedi.  Haberde planın, Downing Street, Savunma Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı arasında uzun süren istişarelerden sonra oluşturulduğunu belirtiliyor. Başka bir kaynak da ‘Mail’ muhabirine ‘Aylardır, Kıbrıs’ta böyle bir şeyin muhtemel olduğunu fark ettik ve hazırlanmak için uygun tedbirleri aldık. İngiliz vatandaşları, geri dönmek ister ancak bunun için kendileri para bulamazlarsa o zaman yardım etmemiz gerekecek’ dedi.”

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King