“İndirimli Alışveriş Günü”

14

36. Güzelyurt Portakal Festivali birbirinden renkli etkinlikler ve konserlerle devam ediyor. Geçtiğimiz akşam düzenlenen “İndirimli Alışveriş Günü”  nedeniyle 18.00-24.00 saatleri arasında Ecevit Caddesi ve caddeye çıkan tali yollar kapatılarak, vatandaşın rahat alışveriş yapması sağlandı.

Ücretsiz kurulan yiyecek ve oyun stantlarında çocuklar doyasıya eğlenirken, vatandaşlar indirimli alışverişten yararlandı.
Festivalin simgesi olan bay ve bayan portakal maskotu, çizgi film kahramanları palyaçolar gece boyunca çarşı merkezinde çocuklarla birlikte eğlenceli dakikalar yaşadılar.

Yılanlı kadın
Son zamanlarda etkinliklerde sıkça görmeye başladığımız yılanlı kadın da festivalde yer aldı. Eğitimli yılanı ile dans eden bayana ilgi oldukça yüksekti. Özellikle çocuklar yılanı yakından görebilmek için birbirleriyle yarıştı.

Yöresel yiyecek ve el işi ürünleri

Yöresel yiyecek ve el işi ürünleri satış stantları Kapalı Çarşı önünde açılarak halkın beğenisine sunuldu. Kent merkezinin çeşitli noktalarında ses sistemi kurularak, müzik grupları ve DJ’ler vatandaşlara müzik ziyafeti sunarken, kapalı çarşı meydanında ateş, illüzyon ve piton yılan gösterileri yer aldı. Piton yılana büyük ilgi gösteren çocuklar, yılana dokunabilmek için birbirleriyle yarıştılar. Gecede kültür sanat dernekleri de kent genelinde dans gösterileri yaptı. 

Araba çekilişi
Güzelyurt Belediyesi İndirim Günü’nde alışveriş yapıp fişini getiren vatandaşlara 14 Temmuz 2013 Pazar günü çekilişi yapılacak araba piyangosunun biletleri verildi.