“İndirimli Alışveriş Günü”

25

36. Güzelyurt Portakal Festivali kapsamında geçtiğimiz akşam “İndirimli Alışveriş günü” etkinliği nedeniyle 18.00-24.00 saatleri arasında Ecevit Caddesi ve caddeye çıkan tali yollar kapatılarak, vatandaşın rahat alışveriş yapması sağlandı.

Ücretsiz oyun stantlarının kurulduğu etkinlikte Güzelyurt Belediyesi tarafından taze sıkılmış portakal suyu, Kıbrıs’a özgü macunlar ve filede portakal halka ücretsiz dağıtıldı. Yöresel yiyecek ve el işi ürünleri satış stantları kapalı çarşı önünde açılarak, halkın satışına sunuldu.

Yoğun ilgi gören İndirimli Alışveriş Günü kapsamında vatandaşlar mağazaların yaptıkları indirimden yararlanarak bol bol alışveriş yaptı. Güzelyurt Belediyesi İndirim Günü’nde alışveriş yapıp fişini getiren vatandaşlara 14 Temmuz 2013 Pazar günü çekilişi yapılacak araba piyangosunun biletlerini verdi. 

Konser ve dans gösterileri ilgi gördü

Kıbrıs’ın sevilen seslerinden Örge Volkan ile Cevdet Aktepe Kapalı Çarşı önünde halka konser verdi. Bölge dernekleri de gecede sahne alarak dans gösterisi yaptı.

Festivalin simgesi olan bay ve bayan portakal maskotu, çizgi film kahramanları palyaçolar gece boyunca çarşı merkezinde çocuklara eğlenceli dakikalar yaşattı. 

Karikatürler çizildi

Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği üyelerinin katılımıyla canlı karikatür çizimi gerçekleştirildi. Kapalı Çarşı önünde kurulan stantta vatandaşlar ücretsiz olarak karikatürlerini çizdirme fırsatı buldu.

Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar gecenin sonunda sanatçılar Örge Volkan, Cevdet Aktepe, sponsor Gökhan Saraç ve Karikatürcüler Mustafa Tozakı, Serhan Gazioğlu ve Serkan Sürek’e birer teşekkür plaketi takdim etti.