En Üst

26 Temmuz 2017

Haber Üst

İMKB’nin yerine BİAŞ geliyor

Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

Borsa İstanbul ismiyle faaliyet gösterecek olan yeni kurum, Altın Borsası ve Vadeli Opsiyon Borsası'nın de yer aldığı bir yapılanma olacak.NTV yayınına katılan Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Vahdettin Ertaş, Borsa İstanbul'un ayrıntılarını anlattı.Ertaş şunları söyledi: "Artık İMKB değil bundan sonra Borsa İstanbul Anonim Şirketi, kısaca BİAŞ ismini kullanacağız. Bir-iki ay içerisinde borsa, bir süpermarket olarak çalışacak. İçinde hisse senetleri, tahviller, türev araçlar, emtialar, kıymetli madenler, tek bir aracı kurumdan tüm ürünlere ulaşılabilecek bir borsa altyapısının çalışmaları devam ediyor. Nisan'da bu iş sonuçlanacak gibi görünüyor."

SPK Başkanı, tüm sermaye piyasası araçlarının aynı aracı kurumla işlem görmesini sağlayacak yeni yapının, ayrı ayrı teminat sistemi uygulamasını da ortadan kaldıracağını söyledi.

10 YILDA 407 HALKA ARZ
Ertaş, Türkiye'deki halka açık şirket sayısının 10 yılda artarak 407'ye çıktığını belirtti. Ancak hisse senedi yatırımcısı sayısında düşüş olduğunu söyledi. Yeniden yapılanmanın bu tabloyu değiştirmeyi amaçladığını vurguladı.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App