İlk günde Levent ve YDÜ duble yaptı

7
İlk günde Levent ve YDÜ duble yaptı

Lefkoşa Atatürk Stadı Tartan Pisti’nde yer alan yarışlarda ilk gün sonunda takımsal klasmanda U 16 ve U 18 bayanlarda Levent Spor Kulübü,  U 16 ve U 18 erkeklerde ise Yakın Doğu Üniversitesi zirvede yer aldı. Yarışlar bugün yapılacak 2. gün müsabakalarıyla tamamlanacak

Yarışların ilk gününde Doğu Akdeniz Üniversitesi sadece U 16 bayanlarda yarışırken, diğer kategorilerde ise lisans sorunundan dolayı yarışmalara katılamadı

Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen U 16-U 18-U 20 kulüpler atletizm yarışmaları ilk gün müsabakaları dün gerçekleşti.
Lefkoşa Atatürk Stadı Tartan Pisti’nde yer alan yarışlarda ilk gün sonunda takımsal klasmanda U 16 ve U 18 bayanlarda Levent Spor Kulübü,  U 16 ve U 18 erkeklerde Yakın Doğu Üniversitesi, U 20 erkeklerde ise Girne Amerikan Üniversitesi birinci oldu. U 20 bayanlarda ise ilk günde hiçbir kategoride yarışan sporcu olmadı.
U 16-U 18-U 20 kulüpler atletizm yarışmaları bugün yapılacak 2. gün müsabakalarıyla tamamlanacak.

DAÜ’de lisans sorunu
Yarışların ilk gününde Doğu Akdeniz Üniversitesi sadece U 16 bayanlarda yarışırken, diğer kategorilerde ise yarışmalara katılamadı.
Lisanslı sporcuların yarıştığı kulüpler şampiyonasında DAÜ, sporcularının lisans işlemlerini tamamlamadıkları için birçok müsabakada yer alamadı.