İlim Final’le başarıyı yakaladılar

0
451
İlim Final’le başarıyı yakaladılar

Ülke eğitimine 21 yıldır hizmet veren, bu sürede binlerce gencimize daha iyi bir kariyer, daha sağlıklı bir gelecek hazırlamada yardımcı olan, KKTC ve Türkiye’de gurur veren sayısız başarılara imza atan İlim Final Dergisi Dershaneleri, bu yıl da başarısını pekiştirdi.

Ağırlıkla devlet okullarında okuyan gençlerimize daha iyi bir gelecek sağlamada ışık olabilmek için geceli gündüzlü çalışan İlim Final, toplam başarıda bu yıl da yüzde 80’i aşarken, 7 gencimize KKTC ve Türkiye’de zirve yapma olanağı tanıdı. 
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından önceki gün açıklanan LYS sonuçlarına göre Mağusa TMK öğrencisi Cemre Serpal Dil -1, Dil-2 ve Dil-3 de elde ettiği 508 puanla bu dalda KKTC’ birincisi olurken Türkiye’de ilk 500’de yer alma başarısı sağladı.

Serpal: İlim Final’le başarı geldi
Babası memur, annesi meslek eğitmeni olan Cemre, ailesi tarafından ilkokuldan başlayarak dil eğitimine yönlendirildiğini, bu yaşta boş zamanlarını hikaye kitapları, film tanıtımları okuyarak geçirdiğini söylüyor. Ortaokul ve lisede İngilizce’ye olan ilgisinin daha da yoğunlaştığını, 2 yıl önce burs kazanarak Londra’da 2 haftalık staj yaptığını anlatan Cemre, 1.5 yıl önce İlim Final Dershanesi ile dil eğitimine olan ilgisinin kurumsallaştığını, dershane öğretmenlerinin yönlendirmesiyle hem kendisi, hem ailesi hem de ülke için gurur veren bir netice elde ettiğini vurguladı.
Okul ve dershane dışındaki zamanını part-time tercüme yaparak değerlendiren Cemre Serpal, kariyer hedefi olarak Boğaziçi Üniversitesi Çeviri Bilimlerini hedefliyor.

LYS KKTC’de 7 derece
Öte yandan önceki gün açıklanan LYS sonuçlarına göre; İlim Final öğrencileri 7 dalda ülkesel başarılara imza attılar. Dershaneden yapılan açıklamada; BEAL (Bülent Ecevit Anadolu Lisesi)’den Muhammet Can tüm MF puan türlerinde ikincilik, Atahan Tepe TM-2’de üçüncülük TM-1’de dördüncülük, Edanur Uğur TM-3’te dördüncülük, Beste Çobanoğlu Dil-3’te üçüncülük elde ettiler. İlim Final’in TMK’lı öğrencilerinden GM TMK’dan Cemre Serpal tüm dil türlerinde ülke birinciliği ve Türkiye’de ilk 500’e girerken, Hürkan Asmacı (GM-TMK) Dil-1’de ülke ikinciliği, düz liselilerden Ali Göçer de (Namık Kemal Lisesi) TS-1 ve 2’de ülke ikinciliği elde ederek kendi çapında bir ilke imza attı.

Zirve yapanlar nerede okumak istiyor?

Atahan Tepe (BEAL): TC’de işletme veya iktisat okumak istiyor.

Muhammet Can (BEAL): Tıp ve diş hekimliği okuyacak.

Hürkan Asmacı (GM-TMK): İlim Final’den bir yıl hizmet alan Asmacı, Dil-1’de ülke ikinciliği elde etmenin motivasyonu ile bu dalda akademisyen olmayı hedefliyor. İlk durağı Bilgi Üniversitesi olacak.

Ali Göçer (NKL): Tıp okumak istiyor.

Edanur Uğur (BEAL): İlk sınavından ülke dördüncülüğü elde eden Edanur, uluslararası ilişkiler veya psikoloji üzerine kariyer hedefliyor.

Beste Çobanoğlu (BEAL): Lisan öğretmenliği hedefleyen Beste, yurt dışında Alman dili okuyacak.

Tercihler 8-18 Temmuz’da
İlim Final Dergisi Dershaneleri’nden yapılan açıklamada, gurur veren başarılara imza atan tüm öğrenciler, aileleri ve öğretmenleri kutlanırken, öğrencilerin üniversite tercihlerini 8-18 Temmuz arasında yapmaları gerektiği, başvuruların dikkatle okunarak anlaşılmayan kısımlar için profesyonel destek alınmasında yarar bulunduğu vurgulandı. Açıklamada “doğru tercih yapmanın” önemine vurgu yapılarak belirlenen süre içinde İlim Final’in tüm öğrencilere ücretsiz rehberlik hizmeti vereceği de kaydedildi.