En Üst

26 Temmuz 2017

Haber Üst

İkinci kritik oylama

İkinci kritik oylama
Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde (GKRY), parlamentonun mevduatlardan vergi alınmasını öngören ''Kurtarma Paketi''ni reddetmesinin ardından krize yönelik çözüm arayışları sürüyor.
Euro Grubu'nun önerdiği ''Kurtarma Paketi''nin parlamento tarafından reddedilmesinin ardından 5,8 milyar avroluk açığın kapatılmasına yönelik çözüm arayışları kapsamında hükümetin bir "B Planı" hazırladığı bildirildi. Hükümetin nazırladığı planın bu akşam parlamentoda oylanacağı belirtildi.
Oylamadan önce parti liderlerine sunulacak planın, Rusya'dan "bir tür" yardım ve mevduatlardan vergi alınmasını öngördüğü belirtildi.
Rum yetkililer, Daha önce Euro Grubu'nun önerisinde olduğu gibi "B Planı"nda da mevduatlardan vergi alınmasını öngörüldüğünü ancak vergi oranlarının ilk kurtarma paketine oranla daha düşük olacağını kaydetti.
Öte yandan açıklamayı yapan yetkililer, Moskova'nın Avrupa Birliği (AB) ile olan ilişkilerine zarar vermek istememesi nedeniyle yardım konusunda beklentilerin yüksek tutulmaması gerektiğini ifade etti.
Kıbrıs Merkez Bankası sözcüsü Aliki Stylianou, bankaların Salı gününe kadar kapalı kalacağını duyurdu.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App