İkinci Bahar üyelerine Karpaz gezisi…

13

Girne Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Bölümü’nden yapılan açıklamada, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, 2. Bahar üyelerine bir günlük Karpaz gezisi düzenledi.

Gezi programı çerçevesinde 5 otobüsle Girne’den ayrılan üyeler, ilk olarak Karpaz zeytinyağı fabrikası Diner Sanayi Tesisleri’ne uğradılar. Burada kendilerine takdim edilen sıcak pide, zeytinyağı ve pekmezin tadına bakan üyeler, bol bol alışveriş etme imkanı buldular.

Dipkarpaz’a doğru yol alan üyeler, Apostolos Andreas Manastırı’nı da ziyaret ettiler. Burada adak adayıp mum yaktıktan sonra, manastır etrafında kurulan pazar yerinde kahve molası verdiler.

Üyeler daha sonra, Tepe Restaurant’ta verilen öğle yemeği ile birlikte, çalan müziklere eşlik ederek, gönüllerince bir gün geçirdiler.

İkinci Bahar üyelerine, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği etkinlikte konuşma yapan Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın; bin 600’e yakın üyeye sahip olmanın verdiği gururu yaşadığını, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlemiş oldukları bu etkinliğe katılan herkese teşekkür ederek, kadınların haklarını elde etmek için başlattıkları bu mücadelede yanlarında olduklarını ve tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladığını belirtti.

Gezi sırasında kendileriyle tek tek ilgilenen Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın’la bol bol hatıra fotoğrafı da çektiren üyeler düzenlenen bu etkinlikten çok memnun kaldıklarını kaydettiler.