Hüseyin Özkorkut anısına oynadılar

0
155
Hüseyin Özkorkut anısına oynadılar

Gürsel KARAGÖZLÜ

Gaziveren Spor Kulübü’nün geleneksel olarak düzenlediği Hüseyin Özkorkut (Drada) Anı Turnuvası 30-31 Temmuz’da Gaziveren, Baf Ülkü Yurdu, Denizli ve Doğancı arı, minik ve yıldız takımlarının katılımıyla gerçekleşti.
Yıldızlarda ve miniklerde Baf Ülkü Yurdu, arılarda Gaziveren takımları şampiyon oldular.
Baf Ülkü Yurdu Yıldızlar Takımı finalde karşılaştığı rakibi Doğancı’yı 3-1 mağlup ederek yıldızlarda şampiyon oldu. Miniklerde yine Baf Ülkü Yurdu rakibi Doğancı’yı 2-0 yenerek şampiyonluğa ulaştı. Arılar takımlarında finalde Gaziveren takımı Baf Ülkü Yurdu takımını 2-0 mağlup ederek arılar şampiyonu oldu.

Golcüler ve kaleciler de ödül aldı

Turnuvada, yıldızlarda 4 gol atan Baf Ülkü Yurdu’ndan Hüseyin Topaloğluları, miniklerde, 3 gol atan Baf Ülkü Yurdu’ndan Ali Gülmez ve arılarda 2 gol atan Denizli takım futbolcuları gol krallıklarına ulaşarak ödül aldılar. 
Turnuvada, yıldızlarda Baf Ülkü Yurdu’ndan Süleyman Deveciğiller, miniklerde Baf Ülkü Yurdu’ndan Mihail Racakachi ve arılarda Gaziveren takımından Görkem Mercan en az gol yiyen kaleciler olarak ödül aldılar.
Bu sonuçlarla turnuvada en çok kupayı alt yapısı geniş olan Baf Ülkü Yurdu takımı elde etti.
Karşılaşmalar sonrası düzenlenen ödül töreninde, hakemlere ve basın mensuplarına teşekkür plaketi verildikten sonra şampiyon takımlara ve dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları merhum Hüseyin Korkut’un oğlu Kaan Korkut, Gaziveren Spor Kulübü başkanı Berkant Oytam ve Gaziveren Spor Kulübü yöneticileri tarafından takdim edildi.