‘Hodri meydan’ kongresi sonbaharda

16
‘Hodri meydan’ kongresi sonbaharda

Fenerbahçe’de daha önce prensipte alınan ve Aziz Yıldırım ile yöneticiler hakkındaki tedbiri kaldıran mahkeme kararıyla zorunlu hale gelen olağanüstü kongre eylül ya da ekim ayında yapılacak.
Başkan Aziz Yıldırım kongre tarihi hakkında henüz kesin bir karar vermezken eylül ya da ekimde yapılacak kongrede söylentilerin aksine kesin olarak aday olacak.
Ancak bu kongrenin farklı bir tarafı olacak. Yıldırım genel kurulda kendisine mutlaka rakip çıkmasını istiyor. Bu nedenle slogan “Yer altından çıkın, kongreye gelin” olacak. Aziz Yıldırım ayrıca, tüm muhaliflere kongreye gelip ya aday olma ya da problemleri varsa delegeler önünde açık açık söyleme çağrısı yapacak.

KESİN TARİH AĞUSTOS’TA BELİRLENECEK

Fenerbahçe’de kongre için kesin tarih ağustos ayında belirlenecek. Sarı lacivertliler gelecek ay kritik bir süreçten geçecekler. CAS’ın vereceği karar kongrenin nasıl geçeceği ve Yıldırım’dan başka aday çıkıp çıkmayacağı konusunda belirleyici olacak. Kongrede ayrıca Saadettin Saran gibi önemli isimler için de af çıkmasına olanak sağlanacak.

YÖNETİM DEĞİŞECEK

Yıldırım kendisi cezaevindeyken oluşan yönetim kurulu listesini bu kongrede büyük oranda değiştirecek. Son anda listeden çıkan ve eklenen yeni isimlerle birçok yöneticiyi eskisi gibi ince eleyip sık dokuyarak belirleyemeyen Aziz Yıldırım, bu kez çok daha güçlü bir yönetim ile yola devam etmek istiyor. Muhaliflerin de kongreye gelmesiyle camiada barış ortamı yaratmak da Yıldırım’ın önemli hedeflerinden biri…

UEFA yanlış karar verdi

F.Bahçe’yi Azerbaycan’a davet eden Mansimov, sarı lacivertlilere teşekkür ederken, ceza süreci için destek verdi. PALMALI Şirketler Grubu Başkanı ve Khazar Lenkeran Kulübü’nün sahibi Mübariz Mansimov, Fenarbahçe Başkanı Aziz Yıldırım şahsında sarı lacivertlilere teşekkür etti. Fenerbahçe’nin Lankeran Kulübü’ne destek verdiğini söyleyen Mansimov, “Allah Aziz Bey ve camiasından razı olsun. Aziz Yıldırım bizim de başkanımız” dedi.

‘ÇEKİNMİYORUM’

Mansimov, UEFA’dan çıkan cezalar konusunda ise, “Hiçbir şekilde korkmadan ve kimseden çekinmeden şunu söyleyebilirim ki, UEFA Türk takımları hakkında kesinlikle yanlış kararlar verdi” diyerek Fenerbahçe ve Beşiktaş’a destek verdi.

Saracoğlu’nda yarın şov var

F.BAHÇE yarın Şükrü Saracoğlu’nda oynayacağı PSV Eindhoven maçıyla bu sezon ilk kez taraftarının önüne çıkacak. Ersun Yanal yönetimindeki iki hazırlık maçını da 4-0’lık skorlarla kazanırken beğenilen sarı lacivertliler, bu maçta yeni formalarını da ilk kez giyecekler.

Yıldırım’a suç duyurusu

Recep Özcan, 27 Ağustos’ta genel kurul için ve hakarete uğradığı iddiasıyla savcılığa başvurdu. BAŞKAN Aziz Yıldırım’ın külup üyeliğine tedbir konulmasına yol açan davayı açan isim olan Recep Özcan, Timur Özcanoğlu ile birlikte savcılığa başvurarak, genel kurulun 27 Ağustos’ta toplanmasını ve seçimin kapalı oylama ile yapılmasını talep etti. Özcan ayrıca, Yıldırım’ın kendisine hakaret ettiği iddiasıyla suç duyurusunda da bulundu.

Hız kesmediler

AZERBAYCAN’da dün oynadığı hazırlık maçında Khazar Lankaran’ı 4-0 mağlup eden F.Bahçe, yeni sezon hazırlıklarını ara vermeden İstanbul’da sürdürdü. İdmana, sakatlıkları devam eden Gökhan ile Egemen, tedavi ve çalışmalarını özel program dahilinde sürdürdü.