Hırsızlık zanlısı serbest bırakıldı

0
17
Hırsızlık zanlısı serbest bırakıldı

Yenikent’te faaliyet gösteren bir bet ofisinde kasiyer olarak çalıştığı Mayıs 2013 tarihinde şirkete ait 2 bin 953 TL’yi çaldığı iddiası ile 3 Haziran 2013 tarihinde tespit edilerek mahkeme emri gereği tutuklanan M.A. isimli genç kadın Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yeniden yargıç önüne çıkarıldı.

Hırsızlık olayı ile ilgili soruşturmanın tamamlandığını kaydeden polis, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.
Mahkeme, M.A.’nın davaları görüşülünceye kadar yurtdışına çıkışını yasaklayarak bu maksatla kimlik ve pasaportunun polise teslim edilmesine ve zanlının Ceza Mukayyitliği’ne teminat amaçlı 3 bin TL nakit para yatırması koşulu ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına emir verdi.
Mahkemenin teminat şartlarını yerine getiren zanlı M.A., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

İddiaya göre 2 bin 953 TL çaldı
İddiaya göre zanlı M.A., Lefkoşa Yenikent’te faaliyet gösteren bir bet ofisinde, kasiyer olarak çalıştığı 2013 Mayıs ayı içerisinde, müşterilerin kendisine yatırmış olduğu toplam 24 adet bahis kuponlarının toplam yatırılması gereken 3 bin 345 TL değerindeki kuponların gerçek miktardan düşük gösterip 392 TL yatırdı.