Hiçbir zorluk onları yıldırmadı

24 Haziran 2013 Pazartesi | 09:04
Hiçbir zorluk onları yıldırmadı
Kıbrıs Town Houses

 

Alaniçi’nde yaşayan Salim Ağar ve Zahide Ağar her şeye rağmen yaşama sevinçlerini ve birbirlerine olan sevgisini hiç kaybetmedi. Ekonomik zorluklar ve sağlık sorunları Ağar çiftinin birbirlerine olan sevgi ve saygısını daha da güçlendirdi.

Adana’dan 1976 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne göçmen olarak gelen Salim Ağar ve eşi Zahide Ağar birlikte birçok güçlüğün üstesinden gelerek 7 evlat büyüttü.

Eşine gözü gibi bakıyor…
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine geldikten bir süre sonra geçirdiği beyin ameliyatının ardından felç olan Zahide Ağar’a eşi Salim Ağar gözü gibi bakıyor. Havadis’e konuşan çift her şeye rağmen “Allah’a şükürler olsun” demekten hiç vazgeçmiyor.

Birlikte 7 çocuk büyüttüler…
Kıbrıs’a yeni geldiklerinde Salim Ağar tenekecilik işi ile uğraşırken Zahide Ağar da patates işi ile uğraşarak eşine destek oldu. Birlikte çalışarak 5 kız ve 2 de erkek çocuk büyüten çift çocuklarının kendilerine karşı olan ilgisinden de çok memnun olduklarını dile getirmeyi ihmal etmedi.

“Tenekecilikte eskisi kadar iş kalmadı”
Tenekecilik işine hala devam ettiğini belirten Salim Ağar ancak adaya geldiği ilk zamanlardaki gibi iş olmadığını söyledi. Ağar şu şekilde konuştu:
“Allah’a şükür geçinip gidiyoruz. Evlatlarımız bizi sık sık ziyaret ediyor. Bir kızım burada kalıyor. Ne zaman ihtiyacım olsa yanımda. Eşimin devletten çok fazla olmasa da bir miktar maaşı var. Çok fazla olmasa bile ölmeyecek kadar geçinip gidiyoruz. Ancak elektrik ve su parası çok pahalı.”

Adana’dan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne geldikten bir süre sonra geçirdiği beyin ameliyatının ardından felç olan Zahide Ağar’a eşi Salim Ağar gözü gibi bakıyor

Kıbrıs’a yeni geldiklerinde Salim Ağar tenekecilik işi ile uğraşırken Zahide Ağar da patates işi ile uğraşarak eşine destek oldu

Facebook Comments