En Üst

26 Nisan 2017

Herkes Onu İstiyor!

Haber İçi Üst

Didem Soydan sezonun hit parçaları ile modellikte yükselişini Sedir dergisine anlattı. Soydan, alıştığımız bebek yüzlü manken kavramına farklı bir bakış getirdi.

Alışılmış manken kalıplarının dışında bir çekiciliğiniz var. Sizden sonra insanlar sadece güzel olmanın mankenlik yapmak için yeterli olmadığını düşünüyor. Siz ne dersiniz?

Hatlarım çok güzel olarak adlandırılacak türden değil. Ama ben yüzde yüz bir modelim. Vücudum ve yüzüm buna çok müsait. Beni biraz daha erkeksi yap, erkek defilesine de çıkarım. Türkiye’de androjen tavrına sıcak bakılmasını sağladım. Kusurlarımı örtmek yerine onlarla barıştım. Model denilen kişinin mükemmel yüze sahip olmadığını, yeteneği ile bunu örtebileceğini gösterdim. Bu biraz da oyunculuk gibi…

O günkü modunuz performansınızı etkiliyor mu?

Arnavutum. “Pis inat” diye tabir edilen inadımı bu işte artıya çevirdim. Yani kendime söz verdim; “Asla iş dünyan ile özel hayatını karıştırmayacaksın” diye. O nedenle kesinlikle modum işimi etkilemez. Bu konuda çok katıyımdır. Her an her koşulda çalışabileceğime inanıyorum. Zaten mesleğimiz, içinde stres ve birçok oyun barındıran yıpratıcı bir iş. Bunu dengelemeyi öğrenmek bu işin ilk kurallarından biri benim için.

Formunuzu korumak için diyet yapıyor musunuz?

Hayır, yapmıyorum. Ama şunu es geçmemem lazım; içkim ve sigaram yok. Kola, ketçap, mayonez gibi yiyecekleri çocukluğumdan beri yemedim. Bu durum modellik yapmamdan kaynaklanmıyor. Anneannem ve babaannem ile büyüdüm. Onlar görmediği için eve de sokmuyorlardı öyle şeyleri. Para verirdi anneannem okula giderken aynı parayla geri dönerdim. “Almadın mı bir şey?” derdi, “Dışarısı pis” derdim. Alışkın değildim.

Peki sporla aranız nasıl?

Spor yapıyorum ama düzenli değil. Görüntüm genetikle alakalı. Annem kiloludur. Halalarım ise kemikli ve zayıf.

HEDEFİ OYUNCULUKTA DA BAŞARILI OLMAK…

Yaz sezonunda yayınlanacak “Güzel Çirkin” dizisinde Elena karakteriyle karşımıza çıkacak olan Didem Soydan oyunculukla ilgili, “Ortaokul döneminde tiyatro yaptım. Aklımda hep oyunculuğu devam ettirmek vardı. Ama olmadı. Zamanlama olarak şu ana denk geldi. Umarım modellikte olduğu kadar oyunculukta da başarılı olurum” diyor.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King