Herkes kendi yoluna

10

Süper Lig’de hedefleri farklı olan iki takımın mücadelesinde Çetinkaya, Hamitköy’ü net bir galibiyetle geçerek şampiyonluk yolunda bir haftayı da kayıpsız eritti.
Şampiyonluk yolunda ki o zaman kadar kalırsa, muhtemel rakipleri ile oynayacağı final haftalarına puan avantajı ile gitmek isteyen Çetinkaya, bir engelden daha kolaylıkla geçti.
İlk yarıda maçı koparıp kaza kurşununa gitmek istemeyen sarı kırmızılılar, rakibi önde basıp Hamitköy’ün nefes almasına izin vermedi. Ayağa top yaparak sağda Musa, ortada ise Batshi’nin organizasyonları ile kapanan Hamitköy savunmasını açmak isteyen Çetinkaya son vuruşlarda Esin ve Sherman’ın beceriksizliği sonucu hafiften panik yaptı. Çanakkale geçilmezi oynayan rakibi karşısında iki bek Tunç ve Akın’ın hücuma minimal seviyede katılması Serhan’ın ise topu oyuna sokmada bir hamle gecikmesi beraberinde golün gelişini de erteledi. Devrenin bitimine saniyeler kala Sherman’ın akıllı vuruşu ile üzerinden yükü atan Çetinkaya ikinci yarıda sazı eline alıp istediği gibi çalıp oynadı. Batshi’nin duracell gibi bitmek bilmeyen enerjisi Musa’nın müthiş fulleri sonradan oyuna giren Ertan’ın akılcıl vuruşu ise üç puan için yetti de artı bile.
On dokuzuncu haftanın açılış maçını da kayıpsız geçerek ligdeki galibiyet serisini 7 maça çıkaran sarı kırmızılılar en yakın takipçisine maç fazlasıyla puan farkın da yaparak psikolojik baskısına da devam etti.
Hamitköy dün akşam her ne kadar Çetinkaya ile karşılaşsa da sahaya sürülen 11 ve oyun şekli olarak bir sonraki hafta Gençlik Gücü ve alt sıralardan yer alan diğer takımlarla oynayacağı maçların düşüncesi ile hareket etti.
Çetinkaya karşısında sakatlığı bulunan skorer oyuncusu Kenneth’i riske etmeyen Hasan Topaloğlu, sarı kart sınırında olan Erkan’a da son 10 dakikada görev vererek bu maçı minimum kayıpla atlattı.
Güçlü rakibi karşısında ilk yarıda iki blok halinde savunma yapan Hamitköy, Çetinkaya’ya boş alan bırakmamaya çalıştı. İlk yarıda bunu büyük ölçüde başaran kırmızı-siyahlılar, Hamdi- Herron organizasyonunda bir iki kontratak girişimi başarılı olsa istediğinden fazlasını alabilirdi. Ancak rakibin etkili ayaklarını bir yere kadar durdurabilen Hamitköy gücünün yettiği kadar mücadele ederek kaybetse bile ezilmedi.
Orta hakem Serkan Durmaz her geçen hafta üzerine koyarak kendini geliştirmeye devam ediyor. Ligin ilk haftalarındaki üzerindeki ürkekliği atması, pozisyonlara yakın kalması verdiği kararların arkasında durması dünkü maçta işini kolaylaştırdı.