Her yerden uyuşturucu çıktı

0
33
Her yerden uyuşturucu çıktı

Duygu ALAN

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi ekipleri tarafından önceki gün Lefkoşa’da ikamet eden zanlı Cengiz Deniz’in evinde yapılan aramada, kalmakta olduğu odada, kül tablasında, içerisinde Bonzai türü uyuşturucu adet olduğuna inanılan 2 adet ucu yanık sigara, masa üzerinde beyaz renk kağıda sarılı 2 gram Bonzai türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu.
Zanlının evinin bulunduğu apartman boşluğunda yapılan kontrolde ise 4 adet elle sarılmış, içerisinde Bonzai türü uyuşturucu olduğuna inanılan sigara bulundu.
Zanlı Deniz’in kullanımında bulunan araç içerisinde de arama yapan polis, araçtaki kül tablasının içinde de 1 adet ucu yanık ve içerisinde Bonzai türü uyuşturucu olduğuna inanılan sigara tespit edildi.
Polisten edinilen bilgiye göre, baskın esnasında polisi fark edip panik içerisinde evin penceresinden dışarıya atmış olduğu siyah renk poşet içerisinden de 4 ayrı paket halinde Bonzai türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu.
Söz konusu aramalarda ele geçirilen maddeler kanıt olarak alınırken zanlı Cengiz Deniz tutuklandı.

Bugün yeniden mahkemeye çıkarılacak
Uyuşturucu zanlısı Cengiz Deniz, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç önüne çıkarıldı.
Mahkemede ifade veren Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görevli polis memuru Murat Özkırdar, soruşturmanın henüz devam ettiğini ve konu uyuşturucu meselesi ile ilgili halen aranmakta olan 1 kişi ve kayıp olduğuna inanılan kanıtlar olduğunu söyledi.
Özkırdar, zanlının bu aşamada serbest kalması halinde soruşturmayı olumsuz etkileyebileceğini belirterek, bu maksatla 1 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme, zanlının 1 gün tutuklu kalmasına emir verdi.