En Üst

24 Nisan 2017

Hem tecavüze uğradı, hem hapis cezası aldı

Hem tecavüze uğradı, hem hapis cezası aldı
Haber İçi Üst

Norveç’te yayınlanan VG Gazetesi’ne göre Dalelv, 2011 Mart ayında Katar’da mobilya tasarımıyla ilgili iş bulmuş, üç ayda da bir komşu Dubai’ye geçebiliyordu. Mart ayında kadınlı, erkekli iş grubuyla yine Dubai’ye gitmişlerdi. İş görüşmelerinin sona ermesinin ardından kadınlar kendi aralarında kutlama yapmaya karar verdiler, sonrasında erkekler de katıldı.
 

ÇOK İÇMİŞTİK

Dalelv başına gelenleri şöyle anlattı: “Uzun bir akşam oldu, çok içtik. Otele geldiğimizde sarhoş olduğumu anlayıp erkek meslektaşımdan iyi niyetle beni odama çıkarmasını istedim. Ama beni odasına çıkardı. Girmek istemeyince, zorla kucaklayıp içeri soktu. Bana yatağında yatabileceğini, onun kanepede yatacağını söyledi. Ertesi sabah uyandığımda kıyafetlerim gitmişti, yüz üstü yatıyordum. Serbest kalmaya çalıştım, ama boynumdan başımı aşağıya bastırdı. Kapı çaldığında, çenemi tutmamı söyledi; eşyalarımı alıp kaçtım. Arkamdan bağırdı, “Unutma, böyle olmasını sen istedin” dedi.”

TEMYİZİ BEKLYİOR

Polise şikayette bulunduğunda 2 saat sorgulandığını söyleyen Marte Dalelv, “Doktor muayenesinde acı ve yaralarıma karşın tecavüz teşhisi koymak istemedi” dedi. Sonrasında tutuklandığını, başka bir tutuklunun telefonundan ailesini ve büyükelçiliği harekete geçirdiğini söyleyen Norveçli kadın, evlilik dışı ilişkiye girdiği gerekçesiyle 16 ay hapis cezası almış. Kararı temyize götüren Dalelv, pasaportu alındığı için eylül ayındaki duruşmaya kadar Dubai’den ayrılamıyor. Bu arada kimliği açıklanmayan adama da evlilik dışı ilişki nedeniyle dava açılmış, ancak tecavüz suçlaması yok.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King