“Hedefim ABD’de oynamak”

170
“Hedefim ABD’de oynamak”

Erten, “İlk hedefim Anadolu Efes’ti ve onu başardım. Buradan adım adım ilerleyerek ABD’de üniversitede forma giymek isterim. Milli Takım’da KKTC için de oynayacağım ve ülkemi mutlu etmek istiyorum” dedi

Anne Ayten Gazi ise “Oğlumun Türkiye’de oynamasına hem seviniyorum hem de özlem duyuyorum. Onun başarısı ile de gururlanıyorum” açıklamasını yaptı

Tonguç KOTAK

Basketbol yaşantısını Anadolu Efes’te sürdüren Erten Gazi, annesi Ayten Gazi ile Havadis’i ziyaret etti.
Atletizm ve basketbol oynayan anne Ayten Gazi ile voleybolcu Uğur Gazi’nin oğlu Erten Gazi tatil için geldiği KKTC’de hem dinleniyor hem de Avrupa Şampiyonası öncesi moral topluyor.

Havadis’e ziyaret

Erten Gazi dün annesi Ayten Gazi ile birlikte Havadis Gazetesi Spor Servisi’ni ziyaret etti.
Spor Müdürümüz Mustafa Özsoy ile de görüşen Erten Gazi ile anne Ayten Gazi Havadis’e verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Erten: Hedeflere adım adım gidiyorum

Basketbol yaşantısını Türkiye’de Anadolu Efes’te sürdüren Erten hem oynuyor hem de eğitimini sürdürüyor.
Anadolu Efes tarafından 600 oyuncu arasından seçilen ve son Türkiye Yıldızlar Ligi şampiyonu kadrosuna oradan da Türkiye Milli Takımı’na seçilen Erten Gazi hem mutlu hem de hedeflerini tek tek çıktığını söyledi.
Erten, “İlk olarak Anadolu Efes forması giymekti bunu başardım. Oradan hem Türkiye Yıldız Milli Takımı’na ve Avrupa Şampiyonası kadrosuna seçildim. 16 yaşındayım adım adım hedeflerimi gerçekleştirmek istiyorum. Türkiye’de az bulunan oyun kurucu pozisyonunda oynuyorum. Hedefim hem kendi basketbolumu geliştirmek ve oradan da ABD’de Üniversite Kolej Ligi’ne (NCAA) gitmektir. Kendime güveniyorum. Buna da inanıyorum. KKTC’den çıkan biri olarak basamakları adım adım çıkıyorum” dedi.

Anne özlemden yakınıyor

KKTC’nin yetiştirdiği komple sporcularından olan anne Ayten Gazi de oğlu Erten’in başarıları ile gurur duyuyor.
Ayten Gazi şunları söyledi:
“Bir anne olarak oğlumun gösterdiği aşama ve oynadığı takım açısından büyük mutluluk duyuyorum. Erten’i, hem Anadolu Efes forması hem de Türkiye Yıldız Milli Takımı forması ile izlemek büyük mutluluk ama bir de özlem durumu var. Oğlumu 15 günde bir görmek zor ama onun hem mutluluğu hem de inancına da saygı duyuyoruz. Onun başarılı olmasını istiyorum. Bu bizi gururlandırıyor. İnşallah Erten daha iyi noktalara gelecektir. Ben ve eşim buna yürekten inanıyorum. Hasret var ama onun başarısı da bizim hasretimizi bastırıyor. Onunla gurur duyuyorum.”

 

Erten, Milli Takım’a gidiyor

Erten Gazi, KKTC’deki tatilini 17 Haziran Pazartesi tamamlayarak Türkiye Yıldız Milli Takımı’nın kampına gitmek için ülkeden ayrılacak.
8-18 Ağustos 2013 tarihleri arasında Ukrayna’da düzenlenecek Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda Erten Gazi de Türkiye Yıldız Erkek Milli Takımı’nın kadrosunda yer alacak.

Erten Gazi ile annesi Ayten Gazi, Havadis’te hasret de giderdiler

 

Fotoğraflar: Mustafa ŞENAL