Hedef şampiyonluk

43
Hedef şampiyonluk

Yenicami Başkanı Bülent Avcan, iyi bir takım oluşturarak bu sezon Süper Lig’de şampiyonluk hedeflediklerini belirterek transferlerin devam edeceğini ifade etti

 Eski başkan Kaan Kaner’in gönüllü olarak U19 ve kademe kademe tüm altyapı takımlarının sorumluluğunu üstlendiğini belirten başkan Avcan, devletten alınan araziye tesis inşası için de Kaner’in gönüllü çalıştığını vurguladı

Yenicami Teknik Direktörü Hasan Topaloğlu ise Yenicami’de son görev yaptığında şampiyonluk yaşadığını ve şimdi yeniden şampiyonluk için kolları sıvadığını belirterek, 30 yıllık özlemi bitirme hedefi ile yola çıktıklarını söyledi

Bu sezonki ev sahibi olacakları maçları Atatürk Stadı’nda oynamak isteyen Yenicami’de başkan ve teknik heyet Yusuf Kaptan Sahası’nın antrenman için uygun ancak maç için nizami olmadığını söyledi. Teknik direktör Topaloğlu yeni sezon hazırlıklarına yarın salonda başlayacaklarını belirtti. Resmi sezon açılışı ise 20 Temmuz’da

Ahmet ÖZSOY

Futbolda geçtiğimiz sezon Kıbrıs Kupası’nı kazanan ve 10 yıllık Federasyon Kupası şampiyonluk hasretini sonlandıran Yenicami, 2014 sezonu hazırlıklarını en erken başlayan takım oldu. Başkan Kaan Kaner’in özel işleri nedeniyle göreve devam edemeyecek olması sonrası başkanlığa soyunan Bülent Avcan, genel kuruldan onay almayı beklemeden harekete geçti ve peş peşine anlaşmalar yapıldı.
Genel kurulda başkanlık onayı aldıktan sonra Avcan, belirlediği teknik kadro ile birlikte dün ilk kez basının karşısına geçti. Samimi açıklamalar ve soruların ardından ise basınla birlikte öğle yemeği yendi.
Yenicami Kulüp Başkanı Bülent Avcan, geçmiş yönetim stratejisini devam ettirme kararlılığında olduklarını ve sistemin özünde hiçbir şey değiştirmeden çalışacaklarını ifade ederken, lokomotif olan “A” futbol takımının başarısının öncelikle hedefleri olduğunu açıkladı. Avcan taraftarımızı tribüne getirebilmek, motivasyonu zirvede tutmak için ligde iddialı takım olmaları gerektiğini açıkladı ve transferlere dikkat çekti.
Yenicami Başkanı Avcan yaptıkları transfer olduğunu ve bu transferlerin devam edeceğini söyledi. Avcan, eski başkan Kaan Kaner’in özel işleri nedeniyle başkanlığa devam edememesine rağmen kendi arzusu ile U19 takımı dahil altyapının sorumluluğunu üstlendiğini ve ayni zamanda devletten tahsis edilen araziye de tesis yapımı için çalışacağını basın mensupları ile paylaştı.

Teknik ekip

Başkan Bülent Avcan’ın ardından söz alan teknik patron Hasan Topaloğlu öncelikle ekibini tanıttı. Halen teknik direktörlük kursunda olduğunu ve kursun ardından teknik direktör lisansına kavuşacağını belirten Topaloğlu, aktif futbolculuk hayatını noktalayan Kemal Uçaner ve Evren Gayır ile geçen sezonki teknik heyette bulunan Emre Perçinci’nin kendisi ile birlikte görev yapacağını söyledi.

Start yarın

Hasan Topaloğlu, Yenicami’nin 2013-2014 sezonu hazırlıklarına yarın Dup Fitness Spor Salonu’nda başlayacağını söyledi. Salondaki çalışmaların yarın başlanacağını ve 20 Temmuz’a kadar devam edeceğini söyleyen Topaloğlu, haftada 3 gün bu tempo çalışmaların süreceğini ifade etti.
Resmi sezon açılışının 20 Temmuz’da olacağını açıklayan Topaloğlu, bu tarih itibarı ile takımın saha içi çalışmalarına geçileceğini ve 20 Temmuz’dan 30 Ağustos’a kadar çalışmaların yurt içinde devam edeceğini vurguladı.

Kocaeli, Kartepe’de kamp

Topaloğlu yurt içi sezon hazırlıklarının 30 Ağustos’ta tamamladıktan sonra 1 haftalık bir yurt dışı kampı planladıklarını ve kampın 30 Ağustos 7 Eylül tarihleri arasında Kocaeli İzmit Kartepe’de gerçekleşeceğini söyledi.
Kendi planlamalarında 25 Eylül’de Süper Kupa maçı oynayacaklarını ve 5 Ekim’de de 2014 lig sezonunun başlaması bulunduğunu anlatan Topaloğlu, çalışmalarını bu takvime göre yaptıklarını açıkladı.

Atatürk Stadı isteniyor

Yenicami teknik patronu Hasan Topaloğlu geçtiğimiz sezon takımın ev sahibi konumundaki maçları Gönyeli’deki sentetik zeminli sahada oynadıklarını ancak kendilerinin 2013-2014 sezonunda maçlarını Lefkoşa Atatürk Stadı’nda oynamayı istediklerini söyledi.
Yusuf Kaptan Sahası ve Atilla Topaloğlu Sahalarının antrenman amaçlı kullanılacağını ancak lig müsabakaları için Yusuf Kaptan Sahası’nın nizami olmadığını söyleyen genç teknik patron ev sahibi maçları için Atatürk Stadı’nı talep edeceklerini ifade etti.

“Şampiyon gitmiştim, şampiyon olmaya geldim”

Hasan Topaloğlu, Yenicami’nin başında bir alt ligde mücadele ettiği sezon takımla şampiyonluk yaşadığını ve şampiyon olduktan sonra kendisi ile yola devam edilmediğini hatırlatarak, “Bu bir tercihti, ben göreve devam etmedim. Şimdi ise tekrar tercih edildim ve yine şampiyonluk yaşamak istiyorum.
Kariyerime Süper Lig şampiyonluğu yaşayarak devam etmek istiyorum. Ekibimle birlikte bu amaç için yola çıktık, 30 yıllık şampiyonluk hasretine son vermek amacındayız” dedi.