09 Aralık 2016

Havuzda YDÜ çifte şampiyon

Havuzda YDÜ çifte şampiyon
Haber İçi Üst

 

 Yüzme Federasyonu’nun katkılarıyla YDÜ Olimpik Yüzme Havuzu’nda düzenlenen şampiyonaya ev sahipliği yapan YDÜ hem kadınlarda, hem de erkeklerde şampiyon oldu

KKTC Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen “2013 Üniversiteler Spor Oyunları” içerisindeki şampiyonluklardan biri olan “2013 Üniversitelerarası Yüzme Şampiyonası”nı Yakın Doğu Üniversitesi kazandı.
Yüzme Federasyonu’nun katkılarıyla Yakın Doğu Üniversitesi Olimpik Yüzme Havuzu’nda düzenlenen şampiyonaya ev sahipliği yapan Yakın Doğu Üniversitesi hem kadınlarda, hem de erkeklerde şampiyon oldu.
“2013 Üniversitelerarası Yüzme Şampiyonası”nda yine hem erkeklerde, hem de kadınlarda ikinciliği Doğu Akdeniz Üniversitesi, üçüncülüğü ise Girne Amerikan Üniversitesi elde ettiler.
Başarılı yüzücülere madalyalarını KKTC Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Beyhan Gürgöze ve üniversite yetkilileri verdiler.
25 Mayıs 2013 Üniversitelerarası Yüzme Şampiyonası Sonuçları:
Kadınlar
50m Serbest-Free 17-18  Yaş Kategorisi
1. Sena Ilgaz (DAÜ -32:00)
2 .Yeşim Kula (DAÜ – 36:41)
3. Nuriye Tel (YDÜ – 37:22)
200m Karışık-M 17-18 Yaş Kategorisi
1.Melis Sevinç (YDÜ – 1:16)
2. Ceren Bolat (YDÜ – 4:26:96)
50m Sırt-Back 17-18 Yaş Kategorisi
1.Gülşah B. Düzülütaş (GAÜ – 41:37)
2.Sıla Elmas (YDÜ – 42:85)
3.Yeşim Kula (DAÜ – 43:75)
4x100m Serbest-Free 17-18  Yaş Kategorisi
1.YDÜ (05:42:31)
2. DAÜ (05:59:13)
100m Serbest-Free 17-18  Yaş Kategorisi
1.İdil Alemdar (YDÜ – 01:24:53)
2. Anna Mazurkevich (GAÜ – 01:26:99)
3.Sıla Elmas (YDÜ – 01:31:69)
50m Kurbağa-Breast 17-18 Yaş Kategorisi
1.Sena Ilgaz (DAÜ – 00:41:04)
2.İdil Alemdar (YDÜ – 00:47:36)
3.Meyrem Bakent (YDÜ – 00:56:03)
50m Kelebek-B.Fly 17-18 Yaş Kategorisi
1Melis Sevinç (YDÜ – 00:32:05)
2.Gülşah B. Düzülütaş (GAÜ – 00:39:75)
3.Melis Cevhertaş (YDÜ – 00:47:87)
4x100m Karışık-M 17-18  Yaş Kategorisi
1.YDÜ (06:15:68)
2. DAÜ (06:29:80)

Kadınlar Takım Klasmanı
1.YDÜ 
2.DAÜ 
3.GAÜ

Erkekler
50m Serbest-Free 17-18 Yaş Kategorisi
1.Onur Kızıloğlu (YDÜ – 00:27:31)
2.Özay Özçelik (YDÜ – 00:27:52)
3.Emilbek Turusbekov (DAÜ – 00:29:19)
200m Karışık-M 17-18 Yaş Kategorisi
1.Barış Canbulat (YDÜ – 02:53:75)
2.Mohammadhassan Nasiri (DAÜ – 03:11:18)
3.Ogün Emre Bıkmazoğlu (YDÜ – 03:26:86)
50m Sırt-Back 17-18 Yaş Kategorisi
1 .Emilbek Turusbekov (DAÜ – 00:36:58)
2.Volkan Cengiz (YDÜ – 00:37:16)
3. Mehmet Adsan (YDÜ F – 00:37:75)
4x100m Serbest-Free 17-18 Yaş Kategorisi
1. YDÜ (04:28:69)
2. DAÜ (05:18:50)
100m Serbest-Free 17-18  Yaş Kategorisi
1.Kemal Artemel (YDÜ – 01:00:38)
2.Özay Özçelik (YDÜ – 01:05:19)
3.Onur Kızıloğlu (YDÜ – 01:09:99)
50m Kurbağa-Breast 17-18  Yaş Kategorisi
1.Kemal İsmailoğlu (YDÜ – 00:33:49)
2.Volkan Balcı (YDÜ F – 00:39:06)
3.Ali Kader Kuş (YDÜ – 00:39:15)
50m Kelebek-B.Fly 17-18 Yaş Kategorisi
1.Kemal Artemel (YDÜ – 00:28:63)
2.Kemal İsmailoğlu (YDÜ – 00:33:20)
3.Mohammadhassan Nasiri (DAÜ – 00:33:53)
4x100m Karışık-M 17-18 Yaş Kategorisi
1.YDÜ (05:26:44)
2. DAÜ (05:37:24)
Erkekler Takım Klasmanı
1.YDÜ 
2.DAÜ 
3.GAÜ

FACEBOOK YORUMLARI
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil