07 Aralık 2016

Havuzda final günü

Havuzda final günü
Haber İçi Üst

Okullararası Yüzme Birinciliği’nde ilk günü minik kız ve erkeklerde Yakın Doğu İlkokulu, yıldız erkeklerde Türk Maarif Koleji, yıldız kızlarda ise Yakın Doğu Koleji ilk sırada kapattı. Atatürk Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda yer alan şampiyona bugün yapılacak final yarışları ile tamamlanacak

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen İlkokul ve Ortaokullararası Yüzme Birinciliği dün yapılan yarışlarla başladı.
Atatürk Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda yer alan şampiyona bugün yapılacak final günü yarışları ile tamamlanacak.
Şampiyonada ilk günü küçük kız ve erkeklerde Yakın Doğu İlkokulu, yıldız kızlarda Yakın Doğu Koleji yıldız erkeklerde ise Yakın Doğu Koleji önde kapattı.

Yarışmalarda alınan sonuçlar şöyle:

Ferdi dereceler

Minikler:

Kızlar
50 m sırtüstü 
1.Pervin Kıryağdı  YDİ  44.82 
2.Perin Aşıcı  YDİ  46.63 
3.Ziba Atıgan  DEİ  51.20 
50 m serbest 
1.Perin Asici  YDI  40.62 
2.Asra Polili  YDI  40.85 
3.Gökçen Münüroğlu  44.48 
100 m kelebek 
1.İpek Aksel  1:34.73 
2.Marin Fadilooğullari  YDI  2:01.29 
3.Nermin Ulac  2:01.72 
200 m serbest 
1.Asra Polili  YDl  3:25.25 
2.Birsu Bengihan  LI  3:48.41 
3.Pervin Kıryağdı  YDI  3:54.28 
200 m karışık 
1.İpek Aksel  3:22.82 
2.Marin Fadıloğulları  YDI  3:40.24 
3.Nuket Şehsuvaroğlu  DEİ  3:53.67 
4 x 100 m serbest 
1. YDİ  6:28.93 
2. DEİ  6:31.18 

Erkekler
50 m sırtüstü 
1.Hasan Haloğlu  YDİ  44.53 
2.Emre Ersoy  44.72 
3.Doğu Suyolcu  DEİ  46.80 
50 m serbest 
1.Yusufcan Şensoylu  DEİ  39.36 
2.Hasan Haloğlu  YDI  41.49 
3.Emre Ersoy  41.93 
100 m kelebek 
1.Cahit Bozatlı  YDİ  1:42.82 
2.Kaan Ahmet Gülay  YDİ  1 :54.72 
3.Boran Keleş  DEİ  2:20.27 
200 m serbest 
1.Kaan Ahmet Gülay  YDİ  3:21.15 
2.Osman Seyhun  YDİ  3:23.64 
3.Yusufcan Şensoylu  DEİ  3:34.04 
200 m karışık 
1.Cahit Bozatlı  YDİ  3:33.01 
2.Osman Seyhun  YDI  3:50.90 
3.Doğu Suyolcu  DEİ  4:10.74 
4 x 100 m serbest 
1. YDİ  5:26.58 
2. DEİ  7:08.14 
3. Lİ  7:26.02 

Yıldızlar

Kızlar
50 m sırtüstü 
1.İrge Sorun  TMK  36.27
2.Gizem Karacaali  YDK  39.26
3.Nilgün Bozkaya  YDK  47.64
50 m serbest 
1.Dila Ay Kocabıyık  YDK  30.02
2.İrge Sorun  TMK  30.49
3.Basak Bizden  YDK  30.92
100 m kelebek 
1.llayda Basmacı  LK  1:15.53
2.Aysu Altay  TMK  1:23.40
3.Mezide Gurcenk  YDK  1:49.62
200 m serbest 
1.Dila Ay Kocabıyık  YDK  2:21.57
2.Dilahan Tezel  YDK  2:29.48
3.Aysu Altay  TMK  2:39.74
200 m sırtüstü 
1. Asrin Bilginer  TMK  3:45.60 
2. Dilara Günözgür  LK  4:22.52 
3. İlkay S. Esen  LK  4:22.81 
200 m kurbağalama 
1. Basak Bizden  YDK  2:47.58 
2. Tutku Dogan  TMK  2:58.54 
3. Gizem Karacaali  YDK  3:31.23 
200 m karışık 
1.İlayda Basmacı  LK  2:41.06
2.Tutku Doğan  TMK  2:42.94
3.Dilahan Tezel  YDK  2:47.10
4 x 100 m serbest 
1. YDK  4:44.26
2. TMK  5:08.48
3. LK  6:38.64

Erkekler
50 m sırtüstü 
1.Vedat Bakış  ESK  35.74
2.Bugra Buba  TMK  37.68
3.Orhan Özyiğit  TMK  38.35
50 m serbest 
1.Görkem Koyutürk  YDK  27.72
2.Emre Vechi  TMK  32.18
3.Sade Lutge  ESK  33.06
100 m kelebek 
1.Ada Selengin  TMK  1:23.20
2.Emre Vechi  TMK  1:27.62
3.Akan Can  ESK  1:33.36
200 m serbest 
1.Görkem Koyutürk  YDK  2:12.45
2.Kaan Samioez  TMK  2:48.42
3.Cem Mirata  YDK  2:56.19
200 m sırtüstü 
1. Vedat Bakış  ESK  2:52.53
2. Kaan Samioez  TMK  2:58.27
3. Yılmaz Evre  YDK  3:10.98
200 m kurbağalama 
1. Halil Öğretmenoğlu  TMK  3:34.67
2. Doğay Malek  TMK  3:41.46
3. Arkın Çakıcı  LK  3:45.93
200 m karışık 
1.Ada Selengin  TMK  2:58.97
2.Orhan Özyiğit  TMK  3:05.53
3.Akan Can  ESK  3:23.33
4 x 100 m serbest 
1. TMK  4:59.93
2. YDK  5:08.03
3. LK  5:52.47

Takımsal Klasman

Küçük Kızlar
1-Yakın Doğu İlkokulu  1630 puan 
2-Dokuz Eylül İlkokulu  1056 puan 
3-Levent İlkokulu  446 puan 

Küçük Erkekler
1- Yakın Doğu İlkokulu  1290 puan
2- Dokuz Eylül İlkokulu  896 puan
3- Levent İlkokulu  347 puan

Yıldız Kızlar
1-Yakın Doğu Koleji  4152 puan 
2-Türk Maarif Koleji  3404 puan 
3-Levent Koleji  2085 puan 
4-The English School  764  puan 

Yıldız Erkekler
1- Türk Maarif Koleji  2828 puan
2- Yakın Doğu Koleji  2106 puan
3- The English Scool  1321 puan
4- Levent Koleji  1227 puan

FACEBOOK YORUMLARI
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil