Havuza yüzde elli zam

0
30
Havuza yüzde elli zam

Spor Dairesi’nin havuzu kulvar ücretlerine yaptığı zamla KKTC’de yüzme sporu ile uğraşanlar Türkiye’deki üç büyük ilden daha pahalıya havuzu kullanıyor. 25 metrelik Atatürk Yüzme Havuzu’ndaki 1500 liralık bedelin ayni şartlarda karşılığı 50 metrelik havuzlarda İzmir’de 320, Ankara’da 360, İstanbul’da 960 lira 

İki yıllık elektrik borcu biriktiği için geçtiğimiz ay ikinci kez enerjisi kesilen Atatürk Yüzme Havuzu’nda Spor Dairesi faturayı ücret karşılığı havuzu kullanan kulüplere kesti.
Su Sporları Federasyonu tarafından işletilen Atatürk Yüzme Havuzu, Spor Dairesi’nden aldığı talimatla havuzu kurs ve alt yapı çalışmaları için kullananlardan alacağı aylık ücreti yüzde elli artırdı.
Karara göre haftada 2 kez 1.5 saat havuzu kullanan üyeler aylık olarak Su Sporları Federasyonu’na bin lira yerine bin beş yüz lira ödeyecek.

Ücret İstanbul’dan bile pahalı 
Spor Dairesi’nin kulvar ücretlerine yaptığı zamla KKTC’de yüzme sporu ile uğraşanlar Türkiye’deki üç büyük ilden daha pahalıya havuzu kullanıyor.
Lefkoşa Atatürk Yüzme Havuzu 25 metre olmasına karşın İstanbul, İzmir ve Ankara’daki 50 metrelik havuzların ücretlerini neredeyse ikiye katlıyor. 
Atatürk Yüzme Havuzu haftada iki kez 1.5 saat kullanıldığı takdirde kulüpler bin beş yüz lira ödemesi gerekirken bu ücret aynı şartlarda İzmir Alsancak Havuzu’nda aylık 320 lira, Ankara’da 400 lira İstanbul’da ise 960 liraya karşılık geliyor.