En Üst

29 Mart 2017

Havadis, Gazetecilik Meslek İlkeleri Deklarasyonu’nu imzaladı

Havadis, Gazetecilik Meslek İlkeleri Deklarasyonu’nu imzaladı
Haber İçi Üst

Medya Etik Kurulu Başkanı Süleyman İrvan, Kurul Başkan Yardımcısı Gürdal Hüdaoğlu ve Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği (KTGB) Başkanı Hüseyin Güven, dün Havadis Gazetesi’ni ziyaret etti.

Havadis Gazetesi Genel Müdür ve Genel Yayın Yönetmeni Başaran Düzgün ile görüşen Medya Etik Kurulu, etik ilkelerine uygun yayıncılık yapılması için hazırladığı Gazetecilik Meslek İlkeleri Deklarasyonu’nu sundu.
Medya Etik Kurulu Başkanı Süleyman İrvan, Havadis’e yaptığı ziyarette, KKTC’de faaliyet gösteren tüm basın yayın kuruluşlarının Gazetecilik Meslek İlkeleri Deklarasyonu’nu benimseyip imza koyması için girişlim başlattıklarını anlattı.

İrvan: Havadis’in desteği önemli
Gazetecilik Meslek İlkeleri Deklarasyonu’nun amacının özdenetimin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi olduğuna değinen Medya Etik Kurulu Başkanı Hüseyin İrvan, Havadis’in deklarasyona imza koyması halinde mutluluk duyacaklarını kaydetti.

Düzgün: Kontrolsüz gücün kontrol altına alınması ihtiyaç
Havadis Gazetesi Genel Müdür ve Genel Yayın Yönetmeni Başaran Düzgün, Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği (KTGB) girişimleri ile oluşturulan Medya Etik Kurulu’nun hazırladığı Gazetecilik Meslek İlkeleri Deklarasyonu’nun kontrolsüz gücün kontrol altına alınabilmesi açısından önemli olduğunu söyledi.
Gazetecilik Meslek İlkeleri Deklarasyonu’nun büyük hizmet olduğuna vurgu yapan Düzgün, medyanın daha sağlıklı gazetecilik yapabilmesi için bu tür bir öz denetim mekanizmasının geliştirilmesinin önemli olduğunu ifade etti.
Düzgün, “Zaman zaman asılsız ve üzücü yayınlarla gündeme geldim ve bu durumdan büyük rahatsızlık duydum. Ancak adaletin kollarına sığınmaktan başka çarem olmadı ve her defasında böyle bir kurumun olmayışının eksikliği yeniden karşıma çıktı” dedi.
Havadis Gazetesi Genel Müdür ve Genel Yayın Yönetmeni Başaran Düzgün, konuşmaların ardından Medya Etik Kurulu’nun hazırladığı Gazetecilik Meslek İlkeleri Deklarasyonu’nu imzaladı.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King