En Üst

26 Nisan 2017

Havada önemli buluşma

Havada önemli buluşma
Haber İçi Üst

Geçitkale Hava Limanı içerisindeki Yavrukuş Tesisleri’nde icra edilecek olan uluslararası şampiyonaya dokuz ülkeden 45 model uçak pilotu katılacak

KKTC Hava Sporları Federasyonu, her yıl gerçekleştirdiği  Uluslararası F3J Model Uçak Şampiyonası’nın beşincisini düzenliyor.
23-34 Mart Cumartesi-Pazar günlerinde Geçitkale Hava Limanı içerisindeki Yavrukuş Tesisleri’nde icra edilecek olan uluslararası şampiyonaya dokuz ülkeden 45 model uçak pilotu katılacak.
Federasyon açıklamasına göre, “her yıl mart ayında düzenlenen ve KKTC’nin tanıtımına önemli katkı yapan Uluslararası F3J Model Uçak Şampiyonası, Avrupa’daki model uçak pilotlarının favori şampiyona alanlarından biri” olarak görülüyor.
KKTC ve Türkiye’nin de katılacağı şampiyona cumartesi 08.30’da başlayacak ve pazar günü 15.00’te sona erecek.

Turganer: Önemli bir organizasyon

Federasyon Başkanı Plt. Serdar Turganer ise uluslararası şampiyonayla ilgili açıklamasında şunları kaydetti:
“Federasyonumuz her yıl olduğu gibi bu yıl da mart ayında düzenleyeceği Uluslararası F3J şampiyonasının kusursuz olarak icra edilmesi ve yurt dışından  gelecek olan model uçak pilotlarının sistemli  ve rahat bir şampiyona geçirmeleri için gerekli tüm çalışma ve önlemleri almış durumdadır. Teknoloji, disiplin ve organizasyonunun en üst düzeyde uygulandığı bu şampiyonaya on ülkeden 45 sporcu katılacaktır. Bu sporcuların arasında Dünya ve Avrupa şampiyonları da bulunmaktadır. Şampiyonaya KKTC ve Türkiye yanında İngiltere, Almanya, Çek Cumhuriyeti, İsviçre, İsveç, Ukrayna, Norveç ve Rusya katılacaktır. KKTC’nin tanıtımı için de son derece yararlı olan bu şampiyonaya her zamanki gibi halkımızın da katılımını beklemekteyiz.”

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King