En Üst

25 Mart 2017

Hasipoğlu Kalp İçin, “Sağlıklı Beslenme Ve Spor Yapmayı” Önerdi

Haber İçi Üst

Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu, 7 Nisan Dünya Kalp Sağlığı Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajda, ülkede kardiyoloji ve kalp ameliyatları konusunda üstün bir başarı seviyesine ulaşıldığını söyledi.

Bakan Hasipoğlu, mesajında, KKTC’de yapılan kalp ameliyatlarından övgüyle söz ederek, ameliyatlarda yakalanan üstün başarının, dünya standartlarının üzerinde olduğunu kaydetti.

“Kim ne derse desin kim ne yazarsa yazsın, ülkede sağlık alanında güzel şeylerin de olduğunu görüyor ve yaşıyoruz” diyen Bakan Hasipoğlu, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi ‘Kardiyoloji’ ve ‘Kalp Damar Cerrahisi’ ekibinin gün 24 saat hizmet verdiğini belirtti.

Bakan Hasipoğlu, Kalp Damar Cerrahi Servisi’nin daha da iyi bir noktaya taşınması için çalışma başlattıklarını ifade ettiği mesajında, tüm gayenin yurtdışına hasta sevkiyatını sıfıra çekmek olduğunu söyledi.

YENİ MERKEZ

Hasipoğlu, “Bu yönde, hekimlerimiz ve tüm sağlık çalışanlarımız, büyük özveriyle görevlerini yerine getirmeye çalışıyorlar. Önümüzdeki aylarda, yeni kardiyoloji ve kalp damar cerrahi merkezinin temelini atacağız” dedi.

Ülkede yüksek tansiyon ve kalp hastalıklarında önemli oranda artış yaşandığını da vurgulayan Bakan Hasipoğlu, halka sağlıklı beslenme ve spor yapma konularına önem göstermesi çağrısında bulundu.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King