Hasan Şaş’tan transferle ilgili flaş açıklamalar

15 Temmuz 2013 Pazartesi | 16:29
Hasan Şaş'tan transferle ilgili flaş açıklamalar
Kıbrıs Town Houses

Sarı Kırmızılı takımın Birmingham'daki kampında Teknik Direktör Fatih Terim konuşmadı ama yardımcısı Hasan Şaş'ı gazetecilerin yanına yolladı.

Galatasaray Yardımcı Antrenörü Hasan Şaş, transfer ve kamp çalışmaları hakkında basın mensuplarının soruları yanıtladı.

Melo mu, Wellington mu?

Hasan Şaş, Galatasaray'ın gündeminde ilk sırada yer alan konuda son noktayı koydu. Felipe Melo, Wellington arasındaki tercihin yapıldığını belirten Hasan Şaş, Melo'da karar kıldıklarını açıkladı.

Obi Mikel, Bruma, Ali Adnan ve Boateng

Hasan Şaş, Nijeryalı Mikel'in hiç gündemlerine gelmediğini söylerken Bruma için devrede olduklarını doğruladı. Portekizli genç oyuncu Bruma için yanıt beklediklerini söyledi. Şaş, "Bruma için öncelikle kontenjan olması lazım. Riera ya da Elmander diye kendimizi şartlandırmamız gerekir." diye konuştu.

U20 Dünya Şampiyonası'nda yıldızı parlayan Iraklı sol bek Ali Adnan için Hasan Şaş, "Uçuk rakamlar istiyorlar. Ali Adnan'ı genç takım için düşünmüştük" ifadesini kullandı.

Hasan Şaş, Milanlı futbolcu Boateng ile ilgilenmediklerini açıkladı. Aydın'ı 3 yıllık teklifi kabul etmesi halinde takıma katılacağını açıkladı.

Alperen A Takım'a

Hasan Şaş, A2 kalecisi Alperen'in A Takım'a katılacağını açıkladı.

3. yıldızı da biz taktık!

Galatasaray Yardımcı Antrenörü Hasan Şaş'ın bugün Birmingham kampında basın mensuplarıyla gerçekleştirdiği sohbette zaman zaman kahkalar da yükseldi. Basın mensuplarının 4. yıldızı hatırlatması üzerine  sarı-kırmızılı teknik adam, "Üçüncü yıldızı Kocaeli'de biz takmıştık. Siz de hatırlatmasınız herkes unutacak! 4'ü takmak da inşallah bize nasip olur" dedi.

"SNEİJDER'DEN ÇOK MEMNUNUZ"
Hasan Şaş kampın gerçek anlamda mükemmel geçtiğini ve planlayıp istedikleri herşeyiin gerçekleştiğini belirti ve oyuncuların kamp performansı ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı.
"Kampta planladığımız herşey younda gitti. Oyuncuların çalşma arzu ve teposundan çok memnunuz. Performans seviyesi yüzde 75'in üzerinde. Özellikle Sneijder'in çalışma isteği ve temposundan çok memnunuz. Geçen yıldan çok farklı. Maç eksiği vardı ve son 4 yılda az maç oynadı. Bu başlangıcı çok iyi.

CEYHUN GÜLSELAM PERFORMANS OLARAK BİRİNCİ
"Performans değeri olarak en önde olan oyuncumuz Ceyhun Gülselam. Ceyhun geçen sene iyi maçlar çıkardı. Bu sene faydalı olmasını umuyoruz."

AYDIN BİZİM HALA EVLADIMIZ
İç transferde henüz imza atmayan Aydın Yılmaz için bütün kapıların kapanmadığına vurgu yapan Hasan Şuş bu konuda ise şöyle konuştu. "Aydın yuvadan yetişmiş bir kardeşimiz, evladımız. Benimle bile birlikte oynadı. Bana gore iyi bir teklif yaptık. Kabul etmedi. Kapımız ona kapalı değil ama bu konuda hocamızla konuşması gerek ve kararı hocamız verecek."

KAMPA GETİRİLMEYENLER KİRALIK VERİLECEK

Hasan Şaş, İngiltere kampına getirilmeyen Culio, Aydın Yılmaz, Sercan Yıldırım ve Furkan kiraya verileceğini de şu sözlerle açıkladı; "Bu oyuncuları ikinci etap kampımız Slovenya'ya da götürmeyeceğiz. Kiralık gitmelerini istiyoruz ve oradaki performanslarına göre karar vereceğiz. Ceyhun Gülselam geçen yıl Kayseri'de 17 maç oynadı ve şansını iyi kullandı."

"KENARDAKİ YABANCIYI ŞAMPİYONLAR LİGİ'NE NASIL HAZIRLAYACAĞIZ"
Bir soru üzerine TFF'nin 6+0+4 kuralına değinen Hasan Şaş bu konuda ise şu yorumu yaptı; "Lig Ağustos'ta başlayacak. Kenarda kalan oyuncuyu Şampiyonlar Ligi'nde oynatacağız ama ligde oynayamayan oyuncu o zaman nasıl hazır olacak. Ligde değişmeli oynatsak takımın ritmi, uyumu etkilenebilir. Bu uygulamanın çok sakıncaları var. İleride çok sıkıntılarını çekeceğiz."

HAMİT TEDAVİ İÇİN ALMANYA'YA GİTTİ
İngiltere kampında belindeki rahatsızlığı nedeni ile takımla hiç çalışamayan ve ayrı antrenman proğramı ile kampta çalışmalarını sürdüren Hamit Altıntap Münih'e gitti. Belindeki rahatsızlığı nedeniyle kontrol amaçlı giden Hamit tedavi sonrasında İstanbul'a geçecek ve takımla birlikte çalışmalara başlayacak.

UMUT BULUT AKŞAM ANTRENMANDA
G.Saray'ın transferini yeni açıkladığı Umut Bulut ise kampın son iki gününde çalışmalara başlayacak. 2 gün önce İngiltere'ye gelen Umut Bulut transferindeki işlemler tamamlanmamış ve KAP'a bildirilemeyince antrenmana çıkamamıştı. Umut Bulut Türkiye saati ile 20.30'daki akşam antrenmanına katılacak. Nevzat Dindar / Skorer

Facebook Comments