En Üst

30 Nisan 2017

Harmancı, Khora Kitap Cafe’yi ziyaret etti

Harmancı, Khora Kitap Cafe’yi ziyaret etti
Haber İçi Üst

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, ziyaret sırasında bir konuşma yapan Bakan Harmancı ülkenin farklı yayın evlerine ihtiyacı olduğunu söyleyerek, adada yaşayan her iki toplumun duygu ve düşüncelerini yansıtan kitaplara birbirimizi anlama ve empati geliştirebilmek ve daha doğru zeminde bir uzlaşı kültürü yaratabilmek için bir gereksinim  olduğunu söyledi.

Harmancı Khora Kitap Cafe’nin21 yayınının olduğunu ve bu yayınların bir kısmının kendisinin arşivinde de bulunduğunu vurgulayarak, Khora Yayın Evi’ne başarılı çalışmalarından ötürü teşekkürlerini iletti.

REFİKOĞLU

Khora Kitap Cafe Direktörü Merter Refikoğlu ise Bakan Harmancı’nın kendilerini ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, çalışmalarından da kısaca bahsetti.

Khora Kitap Cafe’nin 3 yıl önce kurulduğunu kitap evi ve yayın evi olarak hizmet verdiğini ayrıca Kıbrıslı yazarlarla buluşma ve imza günleri de düzenlediklerini söyledi.

Bugüne kadar 21 yayın çıkardıklarını ve yeni yayınlara da devam edeceklerini söyleyen Refikoğlu, 3 ayda bir çıkardıkları Arka Bahçe isimli dergiden de bahsederek, Kıbrıs Türk Edebiyatı’na önemli katkılar sunma iddiasıyla yayın hayatına başlayan “Arka Bahçe” dergisinde şiir, düzyazı, röportaj, öykü gibi türlerin yanı sıra karikatür ve fotoğraf gibi eserlerin de yer aldığını ifade etti.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King