En Üst

29 Mart 2017

Halka karşı şeffaf olacağız

Halka karşı şeffaf olacağız
Haber İçi Üst

Başbakan Sibel Siber, kısa bir dönem için hükümete geldiklerini ancak halkın hafızasında güzel işler başarmış olarak yer etmeyi arzuladıklarını söyleyerek, bu nedenle büyük bir azim ve istekle çalıştıklarını belirtti.

Başbakan Sibel Siber, Ali Çıralı  başkanlığındaki Kıbrıs Türk Sanayi Odası heyetini kabul etti.

Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanı Ali Çıralı kabulde yaptığı konuşmada, Başbakan Siber’e yeni görevinde başarılar dileyerek, kısa süreli bir dönem de olsa ortak çalışmalar yapmaya hazır olduklarını belirtti.

Hükümet programını incelediklerini ve olumlu bulduklarını, ancak bu kısa sürede uygulanmasının zor olduğunu belirten Çıralı, “Özellikle şeffaflık ve yasalara aykırı kararların iptali konusundaki tutumunuzu sonuna kadar destekliyoruz” dedi.

Çıralı, kısa sürede de olsa yapılabilecekleri konusunda da görüş alışverişinde bulunmak istediklerini söyledi.

SİBER

Başbakan Sibel Siber ise, kısa bir dönem için hükümete geldiklerini ancak halkın hafızasında güzel işler başarmış olarak yer etmeyi arzuladıklarını söyleyerek, bu nedenle büyük bir azim ve istekle çalıştıklarını belirtti.

Programın içinde mutlaka yapamadıkları şeyler olacağını onları da nedenleriyle engelleriyle şeffaf şekilde halkla paylaşacaklarını ifade eden Siber, şeffaflık söylemlerinin kimilerine fazla inandırıcı gelmediğini ancak devletin kendisine has konuları dışında halkın öğrenmesi gereken her şeyi açıklayacaklarını söyledi.

Halkın, mali durum borçlar konusunda bilgi sahibi olması gerektiğine inandıklarını dile getiren Siber, hükümetin ülkenin kalkınması ve halkın refahını arttırmak için çalışması gerektiğini ve kendilerinin de bu amaçla geldiklerini belirtti.

Siber, devletin sahibinin halk olduğunu ifade ederek, şirketlerde olduğu gibi burada da yöneticilerin hesap vermesi ve çalışmalarını o doğrultuda yaptıklarını söyledi.

Geçmişte kamu vicdanını rahatsız eden çok olaylar yaşandığını ve halkın büyük travmalar yaşadığını kaydeden Siber, bunların imkanları dahilinde düzeltmek ve halkın olumlu tepkisini almaları halinde gelecek olan hükümete de aynı şekilde çalışması konusunda baskı oluşturmayı umduklarını söyledi.

Siber, amaçlarının geleceğe yönelik olduğunu, bu kısa sürede büyük değişimler yapamayacaklarının farkında olduklarını belirterek, uzun programlarının yüzde 70’inin etik değerlere vurgu yaptığını ve bir şeyin yasal olmasının etik olacağı anlamına gelmediğini vurguladı.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King