En Üst

27 Nisan 2017

Hafta sonunu hücrede geçirecekler

Hafta sonunu hücrede geçirecekler
Haber İçi Üst

 

Duygu ALAN
KKTC’ye nereden giriş yaptığı tespit edilemeyen HPK303 plakalı araç ile ilgili başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan araç sürücüsü Kriyakos Sotiriadis ve suç ortakları olduğuna inanılan Osman Hardan ile Hıfsı Kadimer, ek tutukluluk talebi ile dün yeniden yargıç karşısına çıkarıldı.
Zanlılar hakkında 4 gün daha tutukluluk temin edildi.

Olay nasıl olmuştu?
Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi ekipleri, alınan bir ihbar üzerine Lefkoşa’da bir park yerinde 24 Haziran 2013 tarihinde operasyon düzenledi.
Düzenlenen operasyonda zanlı Kriyakos Sotiriadis’in tasarrufunda bulunan HPK303 plakalı aracın KKTC’ye giriş kaydının bulunmadığının tespit edilince araç sürücüsü tutuklandı, araç kanıt olarak alındı.
Yapılan ileri soruşturmada, önce olay ile bağlantılı olduğu tespit edilen zanlı Osman Hardan, ardından da zanlı Hıfsı Kadimer gözaltına alındı.

Soruşturma sürüyor
Zanlılar hakkında soruşturmayı yürüten polis memuru, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün verdiği ifadede, soruşturmanın geniş çapta devam ettiğini belirterek  3 zanlının da konu aracın KKTC’ye nasıl geçirildiğine dair bir izahat veremediğini kaydetti.
Zanlı Kyriakos Sotiriadis’in telefonunda, operasyonun gerçekleştiği tarihte bir şahısla  25 kez, başka bir şahısla da 6 kez  konuştuğunun tespit edildiğini anlatan polis, bu şahısların tespit edildiğini söyledi. 
Soruşturma kapsamında halen alınması gereken ifadeler olduğuna dikkat çeken polis, bu aşamada zanlıların 4 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme, zanlıların 4 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King