En Üst

24 Haziran 2017

Hackerlar İsrail’e karşı

Hackerlar İsrail’e karşı
Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

İsrail Maliye Bakanı Yuval Steinitz, Gazze operasyonu sırasında İsrail'in internet sitelerini çökertmeye yönelik milyonlarca girişimin başarısız olduğunu, ''hacklenen'' tek bir sitenin ise 10 dakika sonra tekrar hizmet vermeye başladığını söyledi.

Steinitz, Anonymous ile diğer protestocuların, internette İsrail'e karşı 60 milyondan fazla hackleme girişiminde bulunduklarını, hükümetin, tehdide karşılık vermek için ''acil durum halinde'' çalıştığını kaydetti.

Anonymous grubu, ''delice bir saldırı'' olarak tanımladığı Gazze'deki operasyonu kınayan videolar ve basın açıklamaları dağıtarak, İsrail'e karşı yürütülen kampanyanın başını çekiyor.

Yaklaşık 20 İsrail sitesine korsan saldırı düzenlediğini bildiren Pakistan Siber Ordusu'nun bir üyesi, ''İsrail, masum çocukları ve insanları öldürmeye son verene kadar durmayacağız'' dedi.

Merkezi Tel Aviv'de bulunan güvenlik şirketi Radware, siber saldırıların hedefleri arasında İsrail Ordusu'na, Başbakanlık'a, bankalara, Tel Aviv kent yönetimine, havayolu şirketlerine, altyapı ve işletmelere ait sitelerin bulunduğunu açıkladı.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App