Ha gayret de olacak

0
17

Mormenekşe, 3 puanla başladığı play-off maçlarının ikincisini de kazanarak, Süper Lig’e çıkma yolunda iyi bir avantaj yakaladı.
Alınan sonuçlara göre Düzkaya'nın bir üst lige çıkması için Mormenekşe'yi mutlaka yenmesi gerek. Oysa Mormenekşe'nin bu mutlu sona erişmesi için 1 puan yeterli.
Kısacası Süper Lig’e çıkacak olan üçüncü takımın hangisi olacağını bu hafta sonu oynanacak Mormenekşe – Düzkaya maçı belirleyecek.
Dünkü Gençler Birliği maçında kazanmak isteyen taraf Mormenekşe idi. İlk yarıda her iki takım da  tutuk oynadı. İkinci yarıya daha iyi ve atak başlayan Mormenekşe, aradığı golleri bularak sahadan galip ayrıldı.
  Gençler Birliği ilk gole kadar oyunda denge kurmaya çalıştı. Ancak Cemil'in çok da sert olmayan vuruşunu kaleci Mustafa şanssız bir şekilde koltuğunun altından kaçırınca, dengeler bozuldu. 3 dakika sonra ikinci gol geldi.
Aslında skor 2-0 olduktan sonra Gençler Birliği ayağa paslarla göze hoş gelen bir futbol oynamaya başladı. Bu iyi oyun saman alevi gibi kısa sürünce, skora etki edecek gol yapamadılar. Maç bu sonuçla biter diye düşünürken, oyuna sonradan giren genç Burak, topu aldı. Yalnız başına diklemesine herkesin yanından geçti ve güzel bir vuruşla maçı bitirdi. Geçtiğimiz sezon da, Mormenekşe bir üst lige çıkmayı son play- off maçında kaybetmişti. Ancak Girne'de oynanan maçı Hamitköy kazanarak Süper Lig’e çıkmıştı. Bu yıl da aynı fırsatı yakalayan Mormenekşe'nin bunu bu kez iyi kullanacağını tahmin ediyorum. Çok koşuyorlar. Takım futbolu oynuyorlar. Futbol için gereken her şeyi  sahaya yansıtınca da, galip geliyorlar. Mormenekşe son oynayacağı maçta bir gayret daha gösterirse, geçen sezon başaramadığını bu sezon yapabilir. Dünkü karşılaşmayı Türkmenköy Mehmetali Toker Stadı’nda izledik. Son zamanlarda gördüğüm futbol oynamaya en elverişli sahalardan biri. Üstelik de sahanın tüm bakımını kendilerini yapıyormuş. Emeği geçen herkesi kutlamak gerek.