En Üst

24 Nisan 2017

Güzellerin selülite karşı taktikleri

Haber İçi Üst

Ünlü güzeller de selülitle savaşıyor, plajda portakal kabuğu gibi girintili çıkıntılı bir vücutla salınmamak için kendilerine göre bazı yöntemler uyguluyorlar. Formsante dergisi, işte o “kişiye özel” taktikleri araştırdı.

ÇAĞLA ŞIKEL: KENDİ İLACINI KENDİ HAZIRLIYOR

Yeni anne olan Çağla şıkel, selülitsiz bacaklarını kendi hazırladığı, portakal yağı, kekik ve biberiyeden oluşan bir karışıma borçlu… şıkel, 10 damla biberiye, beş damla kekik ve beş damla portakal yağını karıştırıyor, sonra bunu ipek bir keseyle masaj yaparak bacaklarına sürüyor. Ardından bacaklarını streç filmle sarıyor. 'Önemli olan terlemek' diyen münlü manken, ayrıca tempolu yürüyüş ve dansı da ihmal etmiyor.

 

DEMET ŞENER: HAYAT TARZINA DİKKAT
Hiçbir zaman selülit problemi yaşamadığını söyleyen iki çocuk annesi Demet şener, düzgün fiziğini spora borçlu… Kahve, çay, sigara ve alkolden de uzak durduğunu belirten şener, selülit oluşumunda hayat tarzının çok önemli olduğunu vurguluyor: 'Doğal beslenmenin yeterli olduğunu düşünüyorum. Tabii spor da önemli… Ben formumu spora borçluyum.'

 

 

SERAY SEVER: BU KABUSTAN KAÇMAK İMKANSIZ
Sunucu Seray Sever, selülitin bir dolaşım bozukluğu olduğunu ve bunun için de selülitten korunmanın imkânsız olduğunu savunanlardan… Düzenli olarak pilates yapan Sever, daha önce selülite karşı masajlar denediğini, fakat bu problemden tamamen kurtulmanın mümkün olmadığını belirtiyor

 

 

TUĞBA ÖZAY: YAZ-KIŞ SOĞUK DUŞ ALIRIM
Tuğba Özay da pürüzsüz bacaklarıyla dikkat çeken ünlülerden… Selülit problemi olmadığını söyleyen Özay'ın en büyük sırrı ise soğuk duş… Yaz-kış her gün soğuk duş aldığını belirten manken, 'Ayrıca yediklerime ve içtiklerime çok dikkat ediyorum. Asitli içeceklerden ve kafeinden uzak duruyorum. Kozmetik ürünlerde ise mentollü olanları tercih ediyorum' diye de ekliyor.

 

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King