Gürpınar: Sosyal sigortalar rahatlayacak!

0
10
Gürpınar: Sosyal sigortalar rahatlayacak!

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar konu ile ilgili olarak Sosyal Sigortalar Dairesi, Eczacılar Birliği ve Serbest Çalışan Hekimler Birliği yetkilileri ile bir araya geldi.

GÜRPINAR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar konu hakkında yaptığı açıklamada uygulamanın 5 Ağustos’ta başlamasını öngördüklerini belirterek, daha sonra, sigortalıların yaşamını kolaylaştıracak yeni adımların atılmasını da planladıklarını kaydetti.

Sigortalıların işlemlerinin elektronik ortamda yapılmasını mümkün kılacak düzenleme yapmayı da planladıklarını kaydeden Gürpınar, 2 Ağustos’tan itibaren de Sosyal Sigortalar Dairesi’ne ait temel istatistiki verilerin, mali tabloların ve bilgilendirici metinlerin ssd.gov.ct.tr  web sitesinden yayınlanacağını kaydetti.

AZGIN

Eczacılar Birliği adına Fatma Azgın, Kronik hastaları rahatlatmayı amaçlayan yeni uygulamada, kronik sorunu bulunan hastaların her ay yerine iki ayda bir doktora gidip reçete alması gerekeceğini  anımsattı.

BEROVA

Serbest Çalışan Hekimler Birliği adına da konuşan Dr.Kandemir Berova da yeni uygulamanın kronik hastalar için rahatlatıcı düzenleme olduğunu belirtti.