En Üst

29 Nisan 2017

Gürpınar: Sosyal sigortalar rahatlayacak!

Gürpınar: Sosyal sigortalar rahatlayacak!
Haber İçi Üst

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar konu ile ilgili olarak Sosyal Sigortalar Dairesi, Eczacılar Birliği ve Serbest Çalışan Hekimler Birliği yetkilileri ile bir araya geldi.

GÜRPINAR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar konu hakkında yaptığı açıklamada uygulamanın 5 Ağustos’ta başlamasını öngördüklerini belirterek, daha sonra, sigortalıların yaşamını kolaylaştıracak yeni adımların atılmasını da planladıklarını kaydetti.

Sigortalıların işlemlerinin elektronik ortamda yapılmasını mümkün kılacak düzenleme yapmayı da planladıklarını kaydeden Gürpınar, 2 Ağustos’tan itibaren de Sosyal Sigortalar Dairesi’ne ait temel istatistiki verilerin, mali tabloların ve bilgilendirici metinlerin ssd.gov.ct.tr  web sitesinden yayınlanacağını kaydetti.

AZGIN

Eczacılar Birliği adına Fatma Azgın, Kronik hastaları rahatlatmayı amaçlayan yeni uygulamada, kronik sorunu bulunan hastaların her ay yerine iki ayda bir doktora gidip reçete alması gerekeceğini  anımsattı.

BEROVA

Serbest Çalışan Hekimler Birliği adına da konuşan Dr.Kandemir Berova da yeni uygulamanın kronik hastalar için rahatlatıcı düzenleme olduğunu belirtti.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King