En Üst

23 Nisan 2017

Güney’de Turizm Sektörü Krizlen Belirsizliğe Girdi

Güney’de Turizm Sektörü Krizlen Belirsizliğe Girdi
Haber İçi Üst

Güney Kıbrıs’ta turizm sektörü ekonomik krizle büyük bir belirsizlik içerisine girerken, KKTC’nin İngiltere’de başlattığı reklam kampanyası Rumlarda rahatsızlık uyandırdı.

Alithia gazetesi “Turizme Etkileri Konusunda Büyük Belirsizlik… Euro Bölgesinde Dahil Olmama Temelinde Sahte Devletin İngiltere’deki Kampanyası” başlıklarıyla verdiği haberinde, bu yıl turizmin tüm beklentileri aşacağı mesajları verilirken, son gelişmelerin, Rum Turizm Örgütü (KOT), turizm acenteleri ve otelcilerin işini daha da zorlaştırdığını yazdı.

Euro Grubu’nun tıraşlama kararı ile Merkez Bankasının banka işlemlerine getirdiği sınırlanmaların turizm sektörüne olumsuz etkilerinin olduğunu belirten gazete, turizm acenteleri ve otellerin, atmosferi tersine çevirmek için çaba serf ettiğini, KOT’un yurtdışındaki ofisleri aracılığıyla yabancı turizm acenteleriyle temasa geçtiğini aktardı.

Öte yandan, Güney Kıbrıs’ta bu gelişmeler yaşanırken, KKTC’nin Güney Kıbrıs’taki ekonomik krizden istifade etmeye çalıştığını savunan gazete, KKTC’nin “Biliyor musunuz? KKTC Euro Bölgesinde değil”, “Kıbrıs’ın diğer yarısından ayrıyız, Türk Lirası kullanıyoruz” sloganlarıyla İngiltere’de reklam kampanyası başlattığını belirtti.

Simerini gazetesine konuşan Rum Otelciler Birliği (PASİKSE), KKTC’nin İngiltere’deki reklam kampanyasını yorumlayarak, (KKTC’nin) durumu kendileri yararına kullanmayı ve turist sayısını artırmayı istediğinin aşikar olduğunu belirtti.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King