19 Ocak 2017

Güney Afrika, ‘Tata’ İçin Dua Ediyor

Güney Afrika, ‘Tata’ İçin Dua Ediyor
Haber İçi Üst

Akciğer enfeksiyonu nedeniyle 20 gündür hastanede bulunan Mandela’nın kızı Makaziwe, “Babamın durumu çok ciddi. Her şey olabilir ama ne zaman gideceğimize Tanrı karar verir” dedi.
Mandela’nın konuşmalara tepki vermeye ve gözlerini açmaya da çalıştığını söyleyen kızı, “Giderek azalsa da hâlâ umudumuz var. O hâlâ burada” diye konuştu. Devlet Başkanı Jacob Zuma ise Mandela’nın durumunu takip etmek için dünkü Mozambik gezisini iptal etti. Zuma, ülkede Tata (baba) olarak anılan Mandela’nın dün önceki güne göre biraz daha iyi olduğunu belirterek “Tata için hep birlikte dua edelim” dedi.

Cenaze hazırlığı yapılıyor

Devlet Başkanlığı sözcüsü Mac Maharaj Mandela’nın yaşam destek ünitesine bağlı olduğu iddialarıyla ilgili açıklama yapamayacaklarını, bunun hasta haklarına uymadığını belirtti. Hastanenin önünde yüzlerce kişi günlerdir mum yakıp Mandela için dua ediyor. Öte yandan ailesinin Mandela’nın cenazesi için hazırlıklara başladığı iddia edildi. Apartheid rejimine verdiği mücadele nedeniyle 27 yıl hapis yatan ve 1994-1999 arasında devlet başkanı olan Mandela, geçen haziran ayından beri dört kez hastaneye yatırılmıştı.

FACEBOOK YORUMLARI
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil