Gözyaşları sel oldu

9 Temmuz 2013 Salı | 09:07
Gözyaşları sel oldu
Kıbrıs Town Houses

Sıla BOLAT

Bahçeli kavşağında önceki gün meydana gelen kazada yaşamını yitiren 72 yaşındaki Elif Ateş ve torunu 13 yaşındaki Yusuf Ateş, dün Tatlısu Camii’nde kılınan öğle namazının ardından Tatlısu Kabristanlığı’nda toprağa verildi.
Sevenleri Elif Ateş ve Yusuf Ateş’in tabutuna gözyaşları ile çiçekler ve çelenkler bıraktı. Cenaze törenine Ulusal Birlik Partisi Gazimağusa Milletvekilleri Sunat Atun, Ertuğrul, Hasipoğlu ve Turgay Avcı, Demokrat Parti Ulusal Güçler Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif ve Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu ile Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçam katıldı.

Herkes ağladı
Tatlısu köyünde yaşayan Ateş ailesi, aynı anda hem evlatlarını, hem de annelerini toprağa vermenin acısını yaşadı.
Cenazeye katılan yüzlerce vatandaş, Ateş ailesinin acısını paylaşırken, hep birlikte gözyaşı döküldü. Cenazeye katılan aile sakinlerinin feryatları yürekleri dağladı.
Aile yakınlarının feryatlarına ortak olan köy halkı ve cenazeye katılanlar, büyük bir acıyı paylaştı.

Cenaze törenine katılamadılar
Kazada aynı araçta yer alan ve yaralanarak Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 48 yaşındaki İdris Ateş 25 yaşındaki Hatice Ateş, ve adaşı 43 yaşındaki Hatice Ateş cenaze törenine katılamadı.
Ortopedi servisinde yatmakta olan iki yaralının durumunun iyi olduğu, ayrıca yoğun bakım servisinde yatan İdris Ateş’in de sağlık durumunun iyiye gittiği ve bugün yoğun bakım servisinden çıkarılmasının beklendiği öğrenildi.

Kaza nasıl olmuştu?
Kaza, önceki gün Girne’den Bahçeli istikametine seyretmekte olan Bahadır Dündar (E-29), yönetimindeki BK 010 plakalı salon araç yolun sağına geçmesi ile o esnada karşı istikametten gelmekte olan İdris Ateş (E-48) yönetimindeki CE 313 plakalı salon araç ile yüz yüze çarpışması sonucu meydana gelmişti.

 

Önceki gün meydana gelen kazada yaşamını yitiren 72 yaşındaki Elif Ateş ve 13 yaşındaki torunu Yusuf Ateş toprağa verildi