Gözünü bile kırpmadı

16
Gözünü bile kırpmadı

 

Nadire KRAŞLIOĞLU

Mağusa’da üniversite öğrencisi İlkim Durukan 28 santimetre uzunluğundaki bıçak ile birlikte yaşadığı sevgilisi Tarık Örnekçi’yi yaraladığı gerekçesi ile tutuklandı. 15 Haziran 2013 tarihinde evden kaçmak istediği halde çıkmasına izin vermediği gerekçesiyle Örnekçi’yi göğsünden yaralayan zanlı Durukan dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Adam yaralama” ve “Ciddi darp” suçlamaları ile yargıç karşısına çıkarılan Durukan teminata bağlandı.

Bıçakladı, darp edildi
Konuyla ilgili mahkemede ifade veren polis memuru Mehmet Kanteper, zanlı İlkim Durukan’ın 15 Haziran 2013 tarihinde Sallakoğlu 2 Apartmanı’nda birlikte yaşadığı sevgilisi Tarık Örnekçi’yi kaçmasına müsaade etmediği gerekçesiyle 28 santimetre uzunluğundaki bıçakla sol göğsünden yaraladığını açıkladı. Zanlı Durukan’ın, sevgilisi Örnekçi tarafından darp edildiği gerekçesiyle Lefkoşa Doktor Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındığını belirten Kanteper, zanlı Durukan aleyhinde başlatılan soruşturmanın tamamlandığını kaydetti. İlkim Durukan, konuyla ilgili polisin başlattığı soruşturmanın tamamlanmasının ardından teminata bağlandı.

Cezaevine gönderildi
“Yaralama” ve “Ciddi darp” suçlamaları ile yargıç karşısına çıkarılan İlkim Durukan, mahkemenin uygun gördüğü bin TL’lik nakdi teminat şartını ve Ceza Mukayyitliği’nde imzalanacak olan 25 bin TL’lik kefalet senedi şartını yerine getiremediği gerekçesi ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.