En Üst

25 Nisan 2017

Gözügüzel anıldı

Gözügüzel anıldı
Haber İçi Üst

Eyleme, Gözügüzel’in yakınlarının yanında yüzlerce köy halkı da katılıp, sürücülere ve trafikten sorumlu mercilere, trafikte kaybedilen hayatların önlenmesi gerektiği yönünde mesaj yolladı.
Eylem saat 18.30’da Yeniboğaziçi kavşağında toplanan kalabalığın, Gözügüzel’in hayatını kaybettiği noktaya siyah çelenk konularak, kavşakta bulunan çembere doğru yürünerek başladı. Çelenk konulması sırasında kısa bir konuşma yapan köy sakini Erhan Alihan, ülkemizde 2004 yılandan itibaren 377 ölümlü trafik kazası meydan geldiğini ve bu kazalarda toplam 443 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti. Alihan yetkililere seslenerek, ülkemizde her bölgede tehlike oluşturan trafikte aşırı hız olayının bir şekilde önlenmesi gerektiğini söyledi. Alihan, eylem gerçekleştirdikleri Yeniboğaziçi yolunun 2’inci ölümlü kazayı gördüğünü ve bu yolun bir ölüm yolu haline gelip daha nice Ahmet’lerin canını almaması temennisinde bulundu.
Daha sonra konuşma yapan, Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Avcı ise, Kıbrıs Türkü’nün 74’te bir savaş geçirdiğini ve çok can kaybettiğini, ancak bir harp da trafikte verildiğini, kimin ne zaman, nasıl öleceğini bilemediklerini söyledi. Avcı ülkemizde, trafiğin ve sürücü kalitesinin sorgulanması gerektiğini vurguladı. Avcı, devletin bu konuda niyet ve kararlılığını ortaya koyarak, en başta yolları sorgulaması gerektiğini vurguladı.
Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Cemal Biren ise, BY Ajans muhabirine yaptığı açıklamada, Gözügüzel’in hayatını kaybettiği bu yolda, bariyerler bulunduğunu ve ambulans gibi hayat kurtarıcı araçların bu yolu kullanırken zorlandığı gerekçesi ile bariyerlerin karayolları tarafından kaldırıldığını belirtti. Biren, geçmişte köylerinde yaşanılan bir kazayı hatırlatarak, bariyere çarpan bir aracın yukarıya fırlayarak, bir evin içerisine girdiğini belirtti. Biren, trafikte yaşanılan sorunların eğitim ile azaltılabileceğini hatırlatarak, çözümün eğitimden geçtiğini vurguladı.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King