En Üst

24 Nisan 2017

Görneç sıkıntıya girdi

Görneç sıkıntıya girdi
Haber İçi Üst

 Ligde 26 haftalık maratonu 10’uncu sırada tamamlayarak play-out grubuna kalan ve play-outa 2 puanlık avantajla başlayan Görneç, çıktığı ilk maçta play-outa puansız başlayan Esentepe’den 4-0 mağlup oldu ve önemli yara aldı

Görneç’te, Esentepe karşısında alınan 4-0’lık yenilgi yanında kırmızı kart gören Ferdi ile İbo arasındaki tartışmanın yarınki maça nasıl yansıyacağı merakla bekleniyor. Görneç’in ligde kalabilmesi için Dumlupınar ve Binatlı ile oynayacağı maçlarda yenilmemesi gerekiyor

Mustafa ŞENAL

Futbolda Birinci Lig’de küme düşecek ve Süper Lig’e terfi edecek son takımların belirleneceği play-off ve play-out grubunda ilk maçlar oynandı. Birinci Lig’de Vadili ve Tatlısu’nun ardından 2. Lig’e düşecek üçüncü takım Esentepe, Binatlı, Görneç ve Dumlupınar’dan biri olacak. Bu takımlar arasında başlayan play-out grubu maçlarında Dumlupınar 3, Görneç 2, Binatlı 1 puan avantajla başladı. Esentepe ise puansız yola çıktı. İlk maçlar sonunda Esentepe’nin Görneç’i 4-0 mağlup etmesi, Binatlı’nın da Dumlupınar’ı 1-0’la geçmesi sonucunda Dumlupınar 3, Görneç ise 2 puanda kalırken, Esentepe puansız çıktığı yolda 3 puana ulaştı ve 1 puanlı Binatlı ise 4 puana ulaşarak bir andan en avantajlı takım oldu.

Görneç’te zor günler

Telsim 1. Lig’de yıllar sonra sentetik zemine dönüştürülerek kendi sahasına kavuşan Görneç, teknik direktör Ali Özçalışkan’ın göreve gelmesi ile çıkışa geçmişti ancak lig sonuna doğru takım performansında gerileme başladı.
Yaşanan performans kaybı ile play-out grubuna kalan Görneç, bu gruptaki karşılaşmalara 2 puanlık avantajla girerken ilk maçta aldığı yenilgi ve takım içindeki bazı oyuncuların birbiri ile kavgası sıkıntı yaşanmasına neden oldu. Görneç’te son oynanan maçtan önce takımın önemli oyuncularından İbo’nun halı saha maçı oynaması ve takım arkadaşlarının bunu öğrenmesi sonrası yaşanan sözlü sataşmalar 4-0’lık Esentepe mağlubiyeti ile dozunu artırdı. Oyuncular arasındaki kavganın daha sonra büyümeden önlenmesi ile maçtan sonra evine dönen Görneç’te Fatih’in de kırmızı kart görmesinin yaratacağı eksikliğin yarın oynanacak Dumlupınar maçına sahaya nasıl yansıyacağı merakla bekleniyor.
Görneç yarınki Dumlupınar ve daha sonraki Binatlı maçlarından yenilmeden ayrılırsa ligde kalmayı başarabilir.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King