Görkemli açılış

0
28

Türkiye-Mustafa Kemal Atatürk-KKTC bayrakları arka fonda belirdiği esnada Candan Erçetin, İzmir’in Kavakları, Bir Başkadır Benim Memleketim gibi şarkıları da seslendirerek Taksim’de yaşanan Gazi Parkı olaylarına gönderme yaptı

Türkiye’nin en ünlü Latin Grubu La Descarga ve dünyaca ünlü dans grubu The Parisiens da Port Cratos’un yaza merhaba açılışında sahne alarak büyük beğeni topladılar

Cratos Premium’un cazibe merkezi Port Cratos’un geçtiğimiz akşam “Yaza Merhaba” açılışı ile Girne’yi adeta yerinden oynattı.
Port Cratos yaklaşık 5.000 kişinin katıldığı açılışta birbirinden zengin programı ile gelenleri büyüledi. Sunuculuğunu Kıbrıs’ın en sevilen şovmeni Doktor lakaplı Ufuk Soğur’un üstlendiği gecede, açılış Türkiye’nin en ünlü Latin Grubu Luis Ernesto Gomes, La Descarga ekibinin muhteşem şarkıları ile başladı. Sahnede 1 saat kalan grup bir ara seyircilerle bütünleşip onlara Latin dansı yaptırdı. Yerinde duramayan konuklar en güzel Latin şarkılarına hep birlikte eşlik ettiler.
Büyük bir bütçeyle baştan aşağı değişen kimliğini hakkıyla binlerce kişiye tanıtan Port Cratos’ta “iğne atsan yere düşmez” deyimi eğlenceyle birleşti ve adeta görsel bir şölene dönüştü. 
Dünyada bir ilki yapan Cratos Premium Otel ilk kez kendi bünyesinde bulunan Ocakbaşı Restaurant’ı denizin üstünde konumlandırılmış iskelenin üzerinde dizayn etti ve bu restorana 3 yıldır lezzetten ödün vermeyen Mey Blue da eşlik etti.

Dans gösterileri göz kamaştırdı

Geceye damgasını vuran hiç şüphesiz dünyaca ünlü yıldızlardan Rihanna, Madonna ve Justin Timberlake’in The Parisiens dansçılarının inanılmaz dans şovu oldu. Çığlıklar eşliğinde dans eden ekip, gördükleri ilgi üzerine sahneden inip seyircilerle fotoğraf çekildiler.
Konser öncesi Cratos Premium Otel Yönetim Kurulu Başkanı Murat Bozoğlu da sahneye çıkarak tüm misafirlere geldikleri için teşekkür edip, Kıbrıs’ın ve Kıbrıs halkının böyle bir mekanı hak ettiğini ve ekip olarak en iyisini yapmaya çalıştıklarını dile getirdi.

“Gezi” göndermesi

Port Cratos’un en sevdiği yıldızlardan Candan Erçetin de açılışta sevenlerini yalnız bırakmadı ve en sevilen şarkılarını hep bir ağızdan seyircilerle söyledi. Sahnesinde 2 kostüm değiştiren Erçetin beyaz kıyafeti içinde göz kamaştırdı. Türkiye-Mustafa Kemal Atatürk- KKTC bayrağı ve fonu ile İzmir’in Kavakları, Bir Başkadır Benim Memleketim gibi şarkıları da söylemeden geçmeyen sanatçı, Taksim’de yaşanan Gazi Parkı olaylarına da bir nebze olsun gönderme yaptı.

Eğlence plaja taştı

Bembeyaz kumlarda yalın ayak eğlenen misafirler gece boyu hiç durmadan şarkılar söyleyerek dans ettiler.
Konser sonrası eğlence, Jungle Club’da sabahın ilk ışıklarına kadar The Parisiens’in muhteşem dansları ile sürdü.
Port Cratos yenilediği, eşi benzeri görülmeyen kimliği ile Akdeniz’in eğlence kralı olarak tahta oturmaya kararlı olduğunu, binlerce seveninin katılımıyla göstermiş oldu.

Port Cratos’un açılış organizasyonunda sahne alan Candan Erçetin, beyazlar içinde adeta bir kuğu gibiydi

Fotoğraflar: Mustafa ŞENAL