Gönyeli’deki Ölümlü Kazada Mahkeme Kararı!

0
39
Gönyeli'deki Ölümlü Kazada Mahkeme Kararı!

Gönyeli'de 16 Aralık 2012 tarihinde meydana gelen ve Erhan Bişmiş'in ölümü ile sonuçlanan kazada araç sürücüsü Cenk Atunlar 2 yıl hapse mahkum edildi.

Hayatını kaybeden Erhan Bişmiş

16 Aralık 2012 tarihinde Lefkoşa’da Gönyeli çıkışı ile Gönyeli Çemberi arasında saat sabah 05.30'da meydana gelen trafik kazasında sürücü Cenk Atunlar, yolcu Erhan Bişmiş ve Buse Özvurulmuş yaralanmış, Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan Erhan Bişmiş yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamamıştı. Kazanın diğer yaralılarından olan Buse Özvurulmuş  ise yoğun bakım servisinde sürdürdüğü yaşam mücadelesini kazanarak tekrar hayata dönmüştü.

Erhan Bişmiş’in ölümüyle sonuçlanan trafik kazasına sebebiyet vermekle suçlanan Cenk Atunlar ise kazanın ardından bir hafta sonra Lefkoşa Kaza Mahkemesi'ne çıkartılmış ve hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmişti.

Sürücü Cenk Atunlar, 2 yıl hapse mahkum edildi

Atunlar'ın yargılanmasında bugün karar verildi. Lefkoşa Ağır Ceza salonunda görüşülen davada Cenk Atunlar suçlu bulunarak 24 ay hapis cezasına çarptırıldı.

19 yaşındaki Erhan Bişmiş aslen Güzelyurtlu olup Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde ikinci sınıfta okuyordu. HABERKIBRIS